تعداد بازدید : ۷۴۶
کد خبر : ۱۹۱۲۷۹
جواب یک جوابیه؛
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
چندی پیش گزارشی تحلیلی در خصوص عملکرد شرکت «کارگزاری بانک دی» به نگارش درآمد که جوابیه مدیران شرکت مذکور را به دنبال داشت. اما در این میان، ظاهرا یک نکته مهم از قلم افتاده است.
به گزارش واحد سنجش و راه حل‎های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، هفته گذشته گزارشی تحلیلی در خصوص عملکرد شرکت «کارگزاری بانک دی» به نگارش درآمد و جایگاه این شرکت در بین زیرمجموعه‎های «بانک دی» و همچنین در میان سایر شرکت‎های کارگزاری فعال در بازار سرمایه مورد ارزیابی قرار گرفت.

پس از انتشار این گزارش، مدیران «کارگزاری بانک دی» به سرعت نسبت به گزارش آبسیم واکنش نشان دادند و جوابیه‎ای در اختیار بورس نیوز قرار گرفت که مطابق با قانون، بدون دخل و تصرف منتشر شد.

در خصوص این جوابیه یک نکته را باید مدنظر داشت؛ مهم‌ترین و اصلی‎ترین دلیل تمایز بین گزارش آبسیم و جوابیه مدیران، عدم به‎روز بودن گزارشات مالی «کارگزاری بانک دی» در سامانه کدال است.

 در واقع آن چه که در گزارش آبسیم درج گردید خلاف واقع نبود؛ تنها به سبب نبود اطلاعات به‎روز در سامانه اصلی بازار سرمایه (کدال)، اعداد و ارقام درج شده با آن چه که مدیران این شرکت در جوابیه اعلام کردند، متفاوت بود. آخرین گزارش منتشر شده از این شرکت بر روی سامانه کدال مربوط به 6 ماهه منتهی به مرداد سال 97 بود که مورد استفاده آبسیم قرار گرفت. اما اطلاعات درج شده در جوابیه مدیران مربوط به عملکرد منتهی به بهمن ماه 97 است.
 از بنیاد شهید و روسای قبلی تا کذب بودن / اطلاعات خود را به‎روز کنید
بنابراین، اگر مدیران شرکت «کارگزاری بانک دی» نسبت به ارسال به‎روز و به موقع اطلاعات مالی خود اقدام می‎کردند، این اختلاف پیش نمی‎آمد. البته اقدام سریع مسئولین این شرکت جهت شفاف سازی، حرکتی مثبت ارزیابی می‎شود که رسالت بورس نیوز نیز همین است.
گفتنی است یکی از مدیران ارشد این کارگزاری در بخش نظرخواهی خبر منتشر شده در بورس نیوز ، اخبار منتشر شده در این رسانه را کذب دانسته و البته در تماس تلفنی با تحریریه بورس نیوز سخنی از کذب بودن نمی‎کند و تنها درخواست نشر جوابیه را دارد. سوالی که پیش می‎آید اینکه چرا ضعف خود در انتشار به موقع گزارش در کدال را به گردن رسانه می‎اندازید و چرا با اینکه ما بر اساس قانون مطبوعات جوابیه شما را منتشر کردیم، باز دست به فرافکنی زده و از بنیاد شهید و روسای قبلی آن مجموعه سخن به میان می‎آورید.
از بنیاد شهید و روسای قبلی تا کذب بودن / اطلاعات خود را به‎روز کنید
شاید گزارش آبسیم تلنگری باشد برای به‎روز شد شما و دوستانتان.
لطفا کمی‎خود را به روز کنید.

کارشناس بازار سرمایه
PORTUGAL
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
لطفا گزارش تحقیق و مطالعات بورس نیوز را بابت وضعیت سهام بانک دی را منتشر کنید تا وضعیت اسفناک این بانک را همگان ببینند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: