تعداد بازدید : ۴۷۶
کد خبر : ۱۹۱۲۹۶
معاون مالی «فملی» در گفت‌وگو با بورس‌نیوز:
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
با توجه به حجم تولید مس در کشور، علاوه بر تامین بودن بازار داخلی، آمار صادرات هم رو به رشد بوده و نبض مس خوب می‌زند و بعید است در ماه‌های آینده با کمیاب شدن آن در بازار جهانی مواجه شویم.

نبض مس خوب می‌زند / احتمال کمیاب شدن مس بعید است

محسن بازارنوی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز، به وضعیت امروز بازار بورس اشاره و اظهار کرد: فملی یکی از نمادهایی بود که در بازار امروز بیشترین تاثیر را در شاخص نهایی داشت.

وی در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر کمیاب شدن مس در بازار جهانی گفت: به طور کلی در بیش از 250 هزار تن تولید مس به شکل سالیانه داریم و مصرف بازار داخلی 150 هزار تن است و این به معنای آن است که در بازار داخلی بیش از 100 هزار تن هم تولید مازاد داریم که بازار را با مشکل مواجه نمی‌کند.

بازارنوی افزود: مس یکی از محصولاتی است که نبض آن خوب می‌زند و همواره فروش آن هم در بازار داخلی و هم بازار جهانی مثبت بوده و تحریم‌های اخیر شاید به حجم فروش تاثیر بگذارد اما ما برابر با بودجه خود در شرکت ملی صنایع مس پیش‌بینی و تولید کرده و صادر خواهیم کرد.

معاون مالی فملی با اشاره به آمار صادرات دو ماهه از سال 98 نیز گفت: توسعه صادرات را می‌توان از حجم صادرات ابتدای امسال متوجه شد که در میان آنها می‌توان به ارسال کشتی 50 هزار تن مس، 10 هزار تن کاتود و 20 هزار تن کنستانتره اشاره کرد.

وی به عملکرد شرکت ملی صنایع مس در بورس کالا اشاره و اظهار کرد: همچنین از ابتدای سال 98، بیشتر از بودجه مصرف شده برای مس در بورس کالا، فروش داشته‌ایم و در نتیجه نمی‌توان گفت اینکه بازار با یک بیانیه یا شایعه و حتی یک اظهارنظر، عکس‌العمل منفی داشته باشد، بر تمام آن تاثیرگذاشته و همه را پوشش دهد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: