تعداد بازدید : ۶۵۹
کد خبر : ۱۹۱۳۱۷
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز؛
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
يكي از محدوديت‌هايي كه به نهادهای مالی تحمیل‌شده است، عدم امکان تأسیس صندوق‌هاي جديد توسط شرکت‌های تأمین سرمايه‌اي است كه سيت هیات‌مدیره به نام یک بانك دارند.
محدودیتی که گریبانگیر نهادهای مالی شد
علي تيموري شندي در گفت‌وگو با بورس نيوز، اظهار کرد: پتانسیل‌هایی كه در بازار سرمایه نهفته است، توانايي برطرف کردن مشكلات اقتصاد را دارد اما عدم اشراف بر اين ظرفیت‌ها و اعمال محدودیت‌های شدید، امکان توسعه را از اين بازار سلب می‌کند.

تيموري با انتقاد از وضع برخی قوانین محدودکننده گفت: از طرفی برنامه ششم توسعه محدودیت‌هایی برای تأسیس نهادهای مالی ایجاد کرده است و از سوی دیگر برخی محدودیت‌ها توسط سازمان بورس اعمال می‌شود. 

مديرعامل شركت تأمین سرمايه لوتوس پارسيان به محدوديت صندوق‌هاي سرمایه‌گذاری اشاره کرد و گفت: يكي از محدوديت‌هايي كه به صندوق‌هاي سرمایه‌گذاری تحمیل‌شده، عدم امکان تأسیس صندوق‌هاي جديد توسط تأمین سرمايه‌هايي است كه سيت هیات‌مدیره به نام بانك دارند. این محدودیت بالطبع باعث می‌شود حجم منابع تحت مدیریت تأمین سرمایه‌ها محدود شود حال‌آنکه این منابع پشتوانه تأمین مالی‌هایی است که از طریق بازار سرمایه صورت می‌گیرد.

تیموری ادامه داد: همان‌طور که می‌دانید، ابزارها و روش‌هاي متنوعي براي تأمین مالي در بازار سرمایه وجود دارد که با تأسیس و شروع به فعالیت شرکت‌های تأمین سرمایه‌ در سال‌های گذشته رونق گرفته است و باعث شده حجم تأمین مالی از طریق بازار سرمایه در مقایسه با سال‌های قبل رشد خوبی داشته باشد. این در حالی است که با ایجاد محدودیت برای افزایش حجم منابع ابزارهای مدیریت دارایی،‌ درواقع برای تأمین مالی از طریق بازار سرمایه نیز محدودیت ایجاد می‌شود. 
مديرعامل تأمین سرمايه لوتوس پارسيان در پایان اشاره کرد: اين شركت تأمین سرمایه تاکنون تمام تلاش خود را برای متنوع سازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری کرده است و همواره سعی داشته به تمایلات مختلف سرمایه‌گذاران توجه داشته باشد. اما به‌هرحال محدوديت‌هاي اعمال‌شده، تنوع ابزارهای سرمایه‌گذاری را كاهش خواهد داد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: