تعداد بازدید : ۳۳۷
کد خبر : ۱۹۱۳۳۲
وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد:
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
تأمین نقدینگی و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی اولویت ویژه وزارت صمت است. موضوعات مربوط به تأمین نقدینگی، مشکلات ارزی و تأمین بازار را در دستور کار خود قرار داده ایم. خوشبختانه بخش عمده‌ای از مواد اولیه مورد نیاز، داخلی است.

به گزارش بورس نیوز، رضا رحمانی در نشست با اعضای فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی رونق تولید با کار جهادی را از اهم برنامه‌های خود دانست و اظهار کرد: همکاران در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز با روحیه جهادی به میدان آمدند.

وی افزود: موضوع تأمین نقدینگی و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی اولویت ویژه وزارت صمت است. موضوعات مربوط به تأمین نقدینگی، مشکلات ارزی و تأمین بازار را در دستور کار خود قرار داده ایم. خوشبختانه بخش عمده‌ای از مواد اولیه مورد نیاز، داخلی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: اجازه نخواهم داد در این شرایط که همه باید پای کار باشند و به تولید کمک کنند، عده‌ای تحت هر عنوانی به منافع خود فکر کنند. در برخورد با فساد با احدی تعارف ندارم. در وزارت صمت هیچ رانتی داده نشده و از این به بعد هم داده نخواهد شد.

رحمانی توضیح داد: از ظرفیت نهاد‌های اطلاعاتی و امنیتی برای رصد و کشف تخلف استفاده می‌کنیم تا تمامی روزنه‌های رانت را ببندیم. براساس گزارش نهاد‌های اطلاعاتی برخی سایت‌ها و کانال‌ها در فضای مجازی از خارج کشور خط می‌گرفتند تا تقاضای کاذب و قیمت‌های واقعی در بازار ایجاد کنند و خوشبختانه با عده زیادی از اینها برخورد شده است.

وی تاکید کرد: تقویت توان ساخت داخل اولویت بنده در سال جاری بوده و از تولیدکنندگانی که توانایی کمک در این زمینه را دارند با تمام توان حمایت خواهیم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به ممنوعیت واردات 1339 قلم کالا در سال گذشته، اشاره و بیان کرد: واردات 142 قلم کالا نیز با مسئولیت خودم امسال ممنوع شده و هرکس که کالایی را داخل تولید می‌کند باید واردات نمونه مشابه اش ممنوع شود و همه اینها برای حمایت از تولید و تقویت تولیدکنندگان داخلی است.

رحمانی درباره حفظ وضعیت موجود تولید و اشتغال تصریح کرد: قرارگاه‌های تولید را در وزارت صمت راه‌اندازی کردیم و برنامه سال جاری و آینده تقویت تولید بوده و در این راستا گام‌های خوبی برداشته شد.

رحمانی در خصوص کنترل قیمت کالاها در بازار نیز بیان کرد: برنامه داریم از توان اتاق اصناف و بسیج اصناف برای کمک به کنترل بازار و نظارت بر قیمت‌ها استفاده کنیم و مطمئناً با ورود بسیج اصناف اوضاع بهتر می‌شود. در بخش نظارت بازار بر بازار و قیمت‌ها توجه ویژه داریم.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: