تعداد بازدید : ۴۰۶
کد خبر : ۱۹۱۳۳۵
فعال صنعت ساختمان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
چطور می‌توان انتظار کنترل قیمت املاک مسکونی را داشت وقتی شیب قیمت تمامی کالاها صعودی است.
به گزارش بورس نیوز ، چندی پیش شایعه ای مبنی بر مصوبه وزارت مسکن و شهرسازی جهت لزوم قیمت گذاری املاک توسط کارشناسان رسمی دادگستری مطرح شد. اگر چه این موضوع تکذیب شد؛ ولی واکنش ها به این شایعه مثبت بود و بسیاری از متقاضیان واقعی مسکن خواهان مداخله در قیمت گذاری مسکن و جلوگیری از گرانی سرسام آور و مداوم مسکن هستند. 

محمدعلی پورشیرازی عضو هیات مدیره سندیکای شرکت‌های ساختمانی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: مسکن در اقتصاد کشور، بیش از آنکه تابع شرایط حاکم بر اقتصاد باشد تابع وضعیت سیاسی بوده و در شرایطی که سیاست‌های دولت سبب افزایش قیمت مصالح و نهاده‌های ساختمانی شده، افزایش قیمت مسکن مهارشدنی نخواهد بود. صنعت ساختمان با 10ها صنعت در ارتباط بوده و تغییرات قیمتی هر کدام از صنایع، قیمت مسکن را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد. چطور می توان انتظار کنترل قیمت املاک مسکونی را داشت وقتی شیب قیمت تمامی کالاها صعودی است.

وی افزود: در چنین شرایطی، هرگونه مداخله در قیمت‌گذاری بی اثر بوده و در نهایت فقط باعث تقلب در معاملات خواهد شد. تجربه نشان داده استفاده از زور در هیچ موردی نتیجه نداشته و قیمت‌گذاری دستوری مسکن هم امکانپذیر نیست.

این فعال بازار مسکن در رابطه با راهکارهای کنترل قیمت املاک گفت: با توجه به افزایش قیمت ها در بازار مسکن، فاصله قدرت خرید مردم با قیمت مسکن بسیار زیاد شده و بسیاری از اقشار قادر به خرید مسکن مناسب نخواهند بود. در این شرایط، بهترین راه کمک دولت به بازار مسکن کنترل قیمت مصالح ساختمانی است. جلوگیری از صادرات قاچاق برخی مصالح و اقلام ساختمانی سبب کاهش هزینه های ساخت می شود. همچنین برخی اقلام ساختمانی همچون آسانسور و... وابسته به واردات بوده و کاهش تعرفه های واردات به کاهش بهای تمام شده ساختمان کمک خواهد کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: