تعداد بازدید : ۷۰۲
کد خبر : ۱۹۱۳۵۵
مديرعامل پتروشيمی فن‌آوران تاکید کرد:
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
اقدامات مهمی نظير افزايش دور ID Fan هاي واحد متانول، اصلاح و تعويض مبدل‌ها، اصلاح پرليت و امکان سنجی پروژه نصب كمپرسور هيدروژن جزو مهم ترین برنامه‌های سال ۹۸ پتروشیمی فن‌آوران خواهد بود.
به گزارش بورس نیوز ، شرکت پتروشيمي فن‌آوران به‌عنوان سومين توليد كننده متانول و تنها توليد كننده اسيد استيك در ایران از شرکت‌های مدیریتی تابعه «شستا» محسوب می‌شود كه سهم قابل توجهی از تامين نياز صنايع پايين دستي پتروشیمی در داخل و خارج از كشور به عهده دارد.

محمدجواد بدری مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران در خصوص برنامه های سال جاری و مقایسه آن با سال گذشته، گفت: مجموع توليدات اين شركت در سال ۹۶ یک میلیون و ۱۰۴ هزار تُن بود كه ۹۹۱ هزار تُن از اين توليدات به فروش رسيده و در سال ۱۳۹۷ از مجموع یک میلیون و ۱۸۷ هزار تُن توليد شركت یک میلیون و ۱۰۶ هزار تُن آن به بازارهای هدف داخلي و مقاصد خارجي نظير چين و هند راه يافته است.

وی افزود: ميزان متانول توليدي اين شركت در سال ۹۶ برابر با ۸۶۸.۲۳۸ تُن بود كه با ۸% افزایش در سال ۱۳۹۷ به ۹۳۷ هزار تُن افزايش يافت. 

مدیرعامل «شفن» اضافه کرد: از مهم‌ترین دلايل اين افزايش توليد، انجام به جا و به هنگام عمليات تعميرات اساسي در ارديبهشت ماه سال ۹۷ بود كه توانست عوايد بسيار مثبتي را در روند افزايش، ثبات و تداوم توليدات نصيب شركت نمايد. به نحوي كه در آبان ماه ۹۷ با انجام این تعمیرات اساسی، ركورد توليد روزانه مجتمع از بدو راه‌اندازي آن به میزان ۳۰۵۲ تُن به ثبت رسید كه اين ركورد شكني، عبور از ظرفيت اسمي روزانه را نيز در پي داشت.

محمد جواد بدری مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران درباره تأثیرات این عملیات عظیم مهندسی، گفت: تا پيش از انجام اورهال، توليد ماهانه متانول در بازه ۶۹ هزار تا ۷۲ هزار تُن در نوسان و با شيب منفي همراه بود كه پس از اين عمليات، در خرداد ماه ۹۷ شاهد توليد ۷۷ هزار تُن بوده و تا مرداد ۹۷ نیز به ۸۸ هزارتُن تولید دست يافتيم.

بدری شكستن ركورد توليد روزانه و ماهانه از بدو راه اندازي، کاهش شاخص انرژی SEC از ۴۲ به ۳۵ و تعویض کاتالیست راکتورهای سنتز واحد متانول به روش مكانيزه با کاتالیست نسل جدید كه براي اولين بار در ايران صورت گرفته را از مهم‌ترین دستاوردها و اقدامات بهينه‌سازی در جهت افزايش ظرفيت تولید در سال ۹۷ عنوان کرد و گفت: تعويض كاتاليست‌های ريفرمر با همكاری شركت‌های آلمانی و ایتالیایی، ترميم و اصلاح ريفركتوری ديواره ريفرمر و انجام اورهال کمپرسور سنتز برای اولین بار از ابتدای راه اندازی تا کنون و تعویض پکینگ‌های کولینگ از دیگر اقداماتی بود که در این زمینه صورت گرفت.

وی با بیان اینکه براي سال ۱۳۹۸ عمده تمركز ما در پتروشیمی فن‌آوران به ظرفيت رساندن واحد اسيد استيك از طريق جايگزيني راكتور واحد اسيد با راكتور فرسوده فعلي است، گفت: اقدامات مهمی نظير افزايش دور ID Fan هاي واحد متانول، اصلاح و تعويض مبدل‌ها، واحد منواكسيدكربن، اصلاح پرليت و امکان سنجی پروژه نصب كمپرسور هيدروژن جهت تزريق هيدروژن مازاد واحد CO به متانول نیز جزو مهم ترین برنامه‌های سال ۹۸ پتروشیمی فن‌آوران خواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: