تعداد بازدید : ۵۳۸
کد خبر : ۱۹۱۳۹۶
در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید شد:
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
افزایش سهم دولت در پرداخت حق بیمه های صندوق بیمه کشاورزی، راهکاری جهت ارائه خدمات بهتر به این بخش است.
رامین امینی زارع مدیر روابط عمومی صندوق بیمه کشاورزی در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز، درباره صندوق بیمه کشاورزی و پرداخت خسارت و غرامت به سیل‌زدگان بیان کرد: روند بررسی خسارت‌ها ادامه داشته و از آغاز سال 98 بابت خسارات مختلف تاکنون 4410 میلیارد ریال به بیمه‌گذاران این صندوق پرداخت شده است.

 وی افزود: به عنوان یک تکنولوژی و فناوری جدید از فناوری RS و سنجش از دور بهره می بریم که توسط تصاویر ماهواره‌ای و مقایسه تصاویر ماهواره‌ای در دوره‌های مختلف زمانی به ما نشان می‌دهد که چه میزان خسارت وارد شده است. این داده‌های ماهواره‌ای و داده‌های زمینی که نتیجه ارزیابی و بررسی خسارت است  به ما نشان می‌دهد که در هر عرصه پلاک‌های خیلی بزرگ مثل پلاک هزار هکتاری که در خوزستان خسارت‌دیده چه میزان خسارت داشته است. استفاده از همین فناوری باعث شد روند پرداخت غرامت به عزیزان کشاورز خسارت‌دیده تسریع شود. علاوه بر زیربخش زراعت، زیربخش دام، طیور و آبزیان، منابع طبیعی و همچنین باغبانی هم زیرپوشش بیمه است.
 
امینی خاطرنشان کرد: به عنوان یک خبر جالب برای دوستان که در زمینه بورس و بازار سرمایه کشور فعالیت می‌کنند اعلام کنم که کل ظرفیت جوجه‌ریزی کشور، به میزان یک میلیارد قطعه طیور کشور زیر پوشش حمایتی بیمه کشاورزی هستند. 

 «صندوق بیمه کشاورزی فقط در شرایط بحرانی کمک حال کشاورزان است یا در شرایط عادی هم خدمات ارائه می‌دهد»

وی در این باره که آیا صندوق بیمه کشاورزی فقط در شرایط بحرانی کمک حال کشاورزان است یا در شرایط عادی هم خدمات ارائه می‌دهد، توضیح داد: بیمه کشاورزی به عنوان یکی از ابزارهای مدیریت ریسک‌های مالی در بخش کشاورزی شناخته می‌شود و در ۱۰۵ کشور جهان هم بر اساس توصیه فائو (سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد) الگویی از بیمه کشاورزی وجود دارد. اصول بیمه می‌گوید در شرایط عادی مردم، کشاورزان و تولیدکنندگان بخش کشاورزی نسبت به خرید بیمه‌نامه اقدام کنند و در فاجعه و حوادث بتوانند از مزایای آن بهره ببرند و غرامت خودشان را دریافت کنند. کشور ما از نظر تنوع و خدمات در شمار ۲ کشور اول جهان است که بیشترین تنوع را در زمینه بیمه کشاورزی دارد. در حال حاضر ۱۵۴ فعالیت در زیربخش‌هایی که گفته شد، زیر پوشش حمایتی بیمه کشاورزی قرار دارد که زمینه خوبی است.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه کشاورزی اضافه کرد: نکته دیگر این است که مانند بسیاری از کشورهای دنیا، دولت هم در پرداخت حق بیمه صندوق بیمه کشاورزی سهیم است و در ایران هم بیش از نیمی از حق بیمه دریافتی توسط صندوق بیمه کشاورزی، توسط دولت باید تامین شود.

این فعال صنعت بیمه در معرفی راهکارهای تقویت خدمات بیمه ای در بخش کشاورزی عنوان کرد: برای آنکه بتوان برای کشاورزان و بهره‌برداران بخش کشاورزی خدمات بهتر و قوی تری ارائه کرد، می بایست حق بیمه سهم دولت که در قانون بودجه سال ۹۸ هم ۱۵ هزار میلیارد ریال تدارک دیده شده، هرچه سریع تر به حیطه وصول در بیاید و به صندوق بیمه کشاورزی برسد. تحقق این پیشنهاد، هم امکان ارائه خدمات بیشتر را فراهم می‌کند و هم برای دولت حکمرانی آسان تر و دلپسندتری را در زمینه بخش کشاورزی و نیازهای اقتصادی و اجتماعی کشاورزان به همراه خواهد داشت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: