تعداد بازدید : ۹۵۶
کد خبر : ۱۹۱۴۱۱
خبر خوش از راهروهای سازمان حمایت؛
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
اگر درخواست افزایش نرخ سیمان همراه با مدارک و مستندات مربوط به بهای تمام شده به سازمان حمایت برسد، این مدارک توسط کارگروه بررسی شده و نرخی که حاشیه سود تولیدکننده هم حفظ شود، در نظر گرفته خواهد شد.
به گزارش بورس نیوز ، طبق صحبت های دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان، گزارش بررسی بهای تمام شده سیمان آماده شده و انجمن صنفی قرار است ظرف یکی_دو هفته آینده درخواست افزایش نرخ را به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال کنند. هر چند انجمن صنفی میزان افزایش نرخ درخواستی را اعلام نکرده ولی برخی فعالان صنعت سیمان معتقدند با توجه به رشد هزینه های تولید و عدم اصلاح نرخ سیمان در چند سال اخیر، افزایش نرخ ۳۰ تا ۶۰ درصدی منطقی است. البته سیمان جزو کالاهای استراتژیک طبقه بندی شده و با در نظر گرفتن آثار روانی افزایش نرخ سیمان و احتمال تورم در بخش مسکن، ممکن است مقاومت هایی بر سر افزایش نرخ سیمان باشد.

یک منبع آگاه در سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در این خصوص به خبرنگار بورس نیوز گفت: سیمانی ها امسال هیچ درخواست افزایش نرخی ارسال نکرده اند؛ ولی در صورت ارسال درخواست افزایش نرخ به سازمان حمایت، بررسی مدارک و مستندات ارائه شده جهت افزایش نرخ حدود ۲ تا ۳ هفته زمان خواهد برد و پس از آن به درخواست ارائه شده پاسخ خواهیم داد. البته اگر در زمان بررسی مدارک مشکل یا اختلاف نظری ایجاد شود، ممکن است اظهار نظر نهایی کمی بیشتر به طول انجامد. 

وی افزود: اگر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان درخواست افزایش نرخ سیمان را برای وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال کند، کار با وقفه مواجه خواهد شد؛ چرا که مدارک و مستندات ارائه شده یکبار توسط صمت بررسی شده و نرخی اعلام خواهد شد و پس از آن مجددا پرونده به سازمان حمایت ارجاع خواهد شد. ضمن اینکه ممکن است نرخی که وزارت صمت تعیین کرده توسط سازمان حمایت تایید نشود. 

وی در رابطه با انتقاداتی که به قیمت سیمان وارد شده گفت: به هر حال قیمت گذاری برخی کالاها از حساسیت بیشتری برخوردار است؛ ولی اگر درخواست افزایش نرخ سیمان همراه با مدارک و مستندات مربوط به بهای تمام شده به سازمان حمایت برسد، این مدارک توسط کارگروه بررسی شده و نرخی که حاشیه سود تولیدکننده هم حفظ شود، در نظر گرفته خواهد شد. حمایت از تولیدکنندگان هم جزو اهداف این سازمان بوده و قرار نیست فشاری به تولیدکننده کالایی خاص تحمیل کنیم.

در مورد افزایش نرخ سیمان اینجا بیشتر بخوانید.
مجید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۵:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
دوگانگی در بورس: برای حمایت از سیمانی ها 5% به 5% قیمت ها را بالا می برند در صورتی که به دلیل کثرت بی حد و حصر کارخانه های تولید سیمان سود چندانی عاید کشور نمی کنند ولی روانکارها را که معلوم نیست کی و چگونه قیمت و خوراکشان در سال 98 محاسبه خواهد شد متوقف می کنند، این وسط سهامدار چه کند که سرمایه اش خوابیده است؟ پالایشگاه ها قیمت سهمشان از افزایش صد درصدی بالاتر زده ولی روغنکارها نه، لطفاً رسیدگی کنید
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: