تعداد بازدید : ۱۰۳۵
کد خبر : ۱۹۱۴۲۷
مدیرعامل سیمان صوفیان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
صنعت سیمان در مقایسه با سایر کمترین تاثیر را از تحریم ها می پذیرد و همین مزیت، نقطه قوتی است که هم وضعیت سیمانی ها را با ثبات کرده و هم این صنعت را برای سرمایه گذاری جذاب می کند.
به گزارش بورس نیوز، شرکت سیمان صوفیان که برنامه افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران را هم در دست اجرا دارد، در ۱۲ ماهه ۹۷ با رشد ۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل سود ۱۱۷ میلیارد ریالی محقق کرده است. با توجه به احتمال افزایش نرخ سیمان ظرف چند هفته آینده، رشد سودآوری این شرکت دور از انتظار نیست.

منصور نجفی مدیرعامل شرکت سیمان صوفیان «سصوفی» در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص موضوع افزایش نرخ احتمالی سیمان بیان کرد: طرح افزایش نرخ سیمان بر اساس یک سیستم حسابرسی انجام می‌شود و از چند ماه قبل در حال محاسبه دقیق بهای تمام شده سیمان بوده‌اند. 

وی ادامه داد: هنوز میزان افزایش نرخ درخواستی مشخص نشده؛ ولی با توجه به رشد هزینه های تولید، افزایش نرخ ۲۵ تا ۳۵ درصدی منطقی است.

این فعال صنعت سیمان افزود: تخفیفات فروش سیمان تقریبا حذف شده است. با توجه به افزایش بهای تمام شده سیمان و افزایش هماهنگی بیش شرکت های سیمانی، نگرانی چندانی بابت ارائه تخفیفات فروش نداریم و در صورت افزایش نرخ سیمان، در نهایت بعضی شرکت ها اقدام به ارائه تخفیف جزئی به نمایندگان فروش کنند. 

مدیرعامل «سصوفی» در مورد وضعیت صادرات پس از افزایش نرخ احتمالی گفت: در صورت افزایش نرخ سیمان، نرخ سیمان صادراتی هم تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. البته صادرات سیمان به عراق فعلا متوقف شده و صادرات سیمان به عراق از طریق دلالان نیز شایعه ای کذب است.

وی افزود: صادرات سیمان به برخی بازارهای صادراتی به صورت ارزی و برخی دیگر به شکل ریالی است. صادرات سیمان صوفیان عمدتا به شکل ریالی انجام می شود.  

نجفی در خاتمه تاکیدکرد: صنعت سیمان در مقایسه با سایر کمترین تاثیر را از تحریم ها می پذیرد و همین مزیت، نقطه قوتی است که هم وضعیت سیمانی ها را با ثبات کرده و هم این صنعت را برای سرمایه گذاری جذاب می کند. روند سودآوری شرکت های سیمانی صعودی بوده و قطعا سیمانی ها در سال ۹۸ سودهای بهتری نسبت به سال ۹۷ محقق خواهند کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: