تعداد بازدید : ۸۷۹
کد خبر : ۱۹۱۴۳۳
نظرسنجی چه می‎گوید؛
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
با وجود این که نگاه هیئت مدیره «غگرجی» محافظه‎کارانه و محتاطانه قلمداد می‎شود، اما برآوردها نشان می‎دهد روند صعودی کماکان ادامه خواهد داشت و در بازار سرمایه نیز توانایی رسیدن به قیمت‎های جدید را دارد.
به گزارش واحد سنجش و راه حل‎های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، شرکت «بیسکویت گرجی» در آخرین ماه سال گذشته اندکی از سود انباشته خود را به پای سرمایه ریخت و از 200 به 245 میلیارد ريال رساند.
چند نکته شیرین از یک بیسکوئیت فروش / «غگرجی» از موضع صعود کوتاه نمی‎آید
این شرکت در 12 ماهه سال 97 حدود 1065 میلیارد ريال درآمد عملیاتی کسب کرد که دو برابر درآمد سال 96 است. در فروردین ماه نیز موفق به شناسایی درآمد 39 میلیارد ريالی گردید. پیش از این برآورد شده بود در 3 ماهه نخست سال 98 از محل فروش محصولات، درآمد 325 میلیارد ريالی عاید شرکت گردد که در اولین قدم، 12 درصد آن را به واقعیت بدل کرد.
یکی از نکات مثبت «غگرجی» هزینه مالی است که عددی نزدیک به صفر دارد. تسهیلات بانکی در سال گذشته به طور کامل تسویه گردید و به دلیل نقدینگی مناسبی که در دست دارد، برای سال جاری برنامه ای جهت اخذ وام بانکی جدید ندارد. 
هیئت مدیره در گزارش توجیهی افزایش سرمایه پیش‎بینی کرده بود در صورت انجام افزایش سرمایه، درآمدهای عملیاتی سال 98 در رقم 624 میلیارد ريال قرار گیرد. اما به نظر می‎رسد این پیش‎بینی بسیار محتاطانه بوده؛ چرا که در گزارش 9 ماهه سال 97 برآورد 325 میلیارد ريالی تنها برای یک فصل از سال را داشت. علاوه بر این، رقم برآورد شده با درآمد محقق شده سال 97 تفاوت بسیار زیادی دارد. 
بر اساس پیش‎بینی هیئت مدیره با مفروضات مذکور، سود خالص سال 98 رقمی‎در حدود 89 میلیارد ريال خواهد بود که برآوردهای آبسیم از تحقق ارقامی‎بالاتر حکایت می‎کند. زمانی که در 9 ماهه سال 97 به سود خالص 91 میلیارد ريالی رسیده، تداوم همین روند در سال 98 قطعا با توجه به ورود سرمایه جدید و حذف هزینه‎های مالی از صورت‎های مالی، تحقق سود بالاتری را نشان می‎دهد.
البته از این نکته نیز نباید گذشت که هیئت مدیره درخواست افزایش سرمایه 90 میلیارد ريالی را ارئه داده بود اما سازمان بورس با نیمی‎از آن موافقت کرد. 
اما در مجموع، با توجه به روند سال‎های گذشته، انتظار می‎رود «غگرجی» در سال 98 نیز یک گام بالاتر بایستد و رقم‎های جدید سود را تجربه کند.
 چند نکته شیرین از یک بیسکوئیت فروش / «غگرجی» از موضع صعود کوتاه نمی‎آید
نگاهی به معاملات سهام «غگرجی» در بازار سرمایه نشان می‎دهد که مورد حمایت سهامداران بوده و عایدی مناسبی روانه جیب سبد سهامداران کرده است. 
این سهم در سال 97 بازدهی 129 درصدی را در کارنامه خود به ثبت رساند و از ابتدای سال جاری تا به امروز 33 درصد رشد قیمت داشته است. 
روز گذشته در نظرسنجی بورس نیوز در خصوص معاملات «غگرجی»، 49 درصد شرکت‎کنندگان تمایل به خرید نشان دادند و 51% دیگر موضع فروش را انتخاب کردند.
 چند نکته شیرین از یک بیسکوئیت فروش / «غگرجی» از موضع صعود کوتاه نمی‎آید
روز گذشته بالغ بر 3 میلیون سهم این شرکت داد و ستد شد و در سال جاری بی سابقه بود و 238 خریدار در مقابل 35 فروشنده صف‎آرایی کردند که نشان از قدرت بیشتر فروشندگان دارد. 
در معاملات روز جاری نیز با وجود این که اغلب سهم‎ها افت قیمت دارند و شاخص کل منفی است، این سهم در حداکثر قیمت ممکن معامله می‎شود و با وجود حجم معاملات بالا، صف خرید خود را حفظ کرده است. 
به طور کلی، با توجه به افزایش نرخ‎های فروش محصولات، «غگرجی» سال 98 را در ادامه روند صعودی سال‎های گذشته، سیر خواهد کرد و در بازار سرمایه نیز می‎تواند جلوه‎های مثبت خود را بروز دهد و کام سهامداران و همراهان خود را شیرین کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: