تعداد بازدید : ۱۸۳۵
کد خبر : ۱۹۱۴۷۱
ساعت پنج‌و‌نیم عصر؛
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
ساعت پنج‌و‌نیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به توقف طولانی مدت یک نماد و همچنین برنامه جدید ۳ همکار قدیمی و...
لو رفتن برنامه ۳ برادر/ توقفی که داد سهامداران را درآورد

به گزارش بورس نیوز، باز هم اهالی جاده مخصوص حاشیه‌ساز شدند و یکی از خودروسازان، یکی‌دیگر از ژن های خوب را به مدیرعاملی یکی از شرکت‌های زیرمجموعه خود منصوب کردند. با این حکم، این ژن خوب دو شغله خواهد شد؛ چرا که ریاست هیات مدیره یکی دیگر از زیرمجموعه ها نیز قبلا به ایشان واگذار شده است. اینجا است که باید گفت در ایران راه های رسیدن به خدا بسیار است؛ ولی راه رسیدن به شغل خوب فقط یکی است، داشتن پارتی!

برنامه جدید ۳ برادر لو رفت
۳ نفر از حقوق بگیران قدیمی سازمان بورس که این روزها هر کدام یک بخش معاملات بازار را در دست گرفته اند، به زودی شرکت تامین‌سرمایه خود را به راه می‌اندازند. سختگیری‌ها در صدور مجوز شرکت‌های تامین‌سرمایه، چاهی است که اگر برای خیلی‌ها آب نداشته، برای برخی کار چاق‌کن‌ها، نان داشته است.

هیاهوی بسیار برای هیچ
بازار متشکل ارزی، نه این شنبه و نه هیچ شنبه دیگری راه‌اندازی نخواهد شد. انگار این موضوع هم مثل بسیاری موارد دیگر، فقط با هدف سرگرم کردن اذهان عمومی بر سر زبان ها افتاد و رنگ واقعیت به خود نخواهد گرفت. 
مبادا فکر کنید فقط همین یک خبر برای سرگرمی مردم مطرح شده، برنامه رمز دوم یکبار مصرف بانک ها هم فعلا به تعویق افتاد. ظاهرا بانک ها کیسه دوخته بودند که در ازای خدمات رمز دوم یکبار مصرف کارمزد ۲۰ هزار تومانی دریافت کنند که مورد تایید رییس کل قرار نگرفته است.

باز هم شیطنت از نوع رسانه‌ای
یکی از رسانه های صاحب نام بهای تمام شده ساخت مسکن را ۳۵۰۰ تا ۳۸۰۰ هزار تومان اعلام کرده است. وقتی با فعالان انبوه ساز صحبت شد انگشت حیرت گزیدند و فغان کردند که «چه خبر است؟ بدون این حرفها هم مسکن گران شده و مردم توان خرید ندارند. چرا بر طبل گرانی می کوبید؟»

توقفی که داد سهامداران را درآورد
توقف تقریبا ۷۰ روزه نماد معاملاتی یکی از شرکت ها داد سهامداران را درآورده است. هر چند این شرکت سال گذشته، مجوز افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها را دریافت کرد و در مجمع هم این افزایش سرمایه تصویب شد؛ ولی بعد از آن برخی مقامات پا وسط میدان گذاشتند و با این ادعا که سهامدار عمده اهلیت ندارد! و تجدید ارزیابی نفعی به حال کارگران ندارد و... فعلا مانع از ثبت افزایش سرمایه شده اند. نکته اینجاست که اگر این شرکت نتواند در مهلت تعیین شده افزایش سرمایه را به ثبت برساند، معافیت مالیاتی را از دست داده و ممکن است علاوه بر ضرر و زیان سهامداران نگون بخت، تبعاتی مثل ورشکستگی این شرکت و بیکاری حجم عظیمی از کارگران هم به همراه داشته باشد. حالا معلوم نیست آقایانی که به بهانه حمایت از کارگران مانع از انجام این افزایش سرمایه شده اند، چه استدلالی برای مداخله خود در امور یک شرکت مثلا خصوصی دارند؟
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: