تعداد بازدید : ۶۴۷
کد خبر : ۱۹۱۵۳۶
مدیرعامل پتروشیمی فارابی تاکید کرد:
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
اقدام مهم دیگر عقد تفاهم نامه با پتروشیمی نوری برای تامین و ارسال خوراک از طریق کشتی بود که به تازگی انجام شده است. این کار علاوه بر حل مشکلات حمل و نقل زمینی محصولات، به تأمین پایدارتر خوراک نیز کمک خواهد کرد.
به گزارش بورس نیوز ، مدیرعامل شرکت پتروشیمی فارابی از برنامه‌ریزی برای خروج از حاشیه ضرر و رساندن شرکت به امکان تقسیم سود در سال 98 خبر داد.

محمدرضا علیمردان، گفت: با توجه به شرایط خاصی که در پتروشیمی فارابی وجود داشت، مهم‌ترین اقدامی که در سال 97 انجام شد تلاش برای تثبیت و تأمین پایدار خوراک برای واحد PA بود که با برنامه‌ریزی که انجام شد خوشبختانه موفق شدیم خوراک مورد نیاز را به‌طور مستمر تأمین نماییم.

وی افزود: در سال گذشته مجتمع پتروشیمی فارابی به علت مشکلات ناشی از تأمین مواد اولیه به‌طور متوسط 16 روز در ماه توقف تولید داشت اما خوشبختانه از دو ماه پایانی سال تاکنون با تلاش همکاران و برنامه‌ریزی صورت گرفته تنها 16 روز توقف تولید داشتیم که 9 روز آن بخاطر خرابی یکی از الکتروموتورها بود. 


وی خاطرنشان کرد: بیش از 46 درصد تولید کل سال گذشته پتروشیمی فارابی در 2 ماه پایانی سال 97 انجام شده است و در تمام این روزها تاکنون با حداکثر ظرفیت تولید داشته‌ایم.

علیمردان گفت: با حمایت بسیار خوبی که از سوی شستا و هلدینگ‌ تاپیکو در حال انجام است، در حال حاضر بیش از 1200 تُن اورتوزایلین که به عنوان ماده اولیه در پتروشیمی فارابی مصرف می‌شود را در مخازن و یا در حواله های قطعی خریداری شده آماده داریم و هیچ نگرانی از بابت تأمین خوراک وجود ندارد.

او اضافه کرد: شرکت پتروشیمی فارابی بیش از 2 سال بود که مشمول ماده 141 تبصره قانون تجارت بوده و عملاً ورشکسته به حساب می‌آمد. با تلاش هایی که با استفاده از قانون افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، انجام شد و حمایت موثری که از سوی سهامداران شکل گرفت خوشبختانه در واپسین روزهای اسفند سال 97، شرکت از شمول این ماده خارج شد. اگر این اقدام در سال گذشته انجام نمی شد، شرکت می‌بایست مالیات‌های فوق‌العاده سنگینی را پرداخت می‌کرد که در شرایط خاص و ویژه‌ای که فارابی با آن مواجه بود ابداً امکان پذیر نبود.


علیمردان یکی از مهم ترین اقدامات سال 97 را در پتروشیمی فارابی، تلاش برای افزایش انگیزه پرسنل متخصص مجتمع پتروشیمی فارابی عنوان کرد و گفت: با تدبیر و پیشنهادی که از سوی دکتر رضوانی‌فر مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی(شستا) انجام شد، به نحوی برنامه‌ریزی کردیم که همکاران پتروشیمی را در تولید و اداره شرکت سهیم کنیم. بنابراین تیم جوانی از همکاران با انگیزه شرکت را رصد کرده و آنها را در کار مدیریت مجتمع دخیل کردیم که خوشبختانه نتیجه فوق العاده ای داشت.

وی همچنین گفت: اقدام بسیار خوبی که در سال 97 انجام شد تعیین تکلیف مشکلات مهندسی مخازن شرکت پتروشیمی فارابی بود.ما به دلیل موقعیت ویژه جغرافیایی و مکان استقرار ویژه مجتمع و دسترسی مناسب به کریدورهای حمل و نقل دریایی، پتانسیل خوبی برای درآمدزایی از مخازن احداث شده داریم. متاسفانه این مخازن به دلیل مشکلات مهندسی مورد تایید منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر عملاً بلااستفاده رها شده بود. با پیگیری مدیرعامل تاپیکو و هماهنگی که با شرکت افق تأمین انرژی پارس انجام دادیم اقدامات مهندسی این مخازن در سال گذشته به اتمام رسیده و HSE منطقه ویژه نیز آنها را تایید کرده است.

علیمردان اضافه کرد: در حال حاضر مشغول تدارک انجام مزایده برای اجاره مخازن و نیز مناقصه برای انجام تعمیرات مورد نیاز به منظور رساندن به استانداردهای HSE منطقه ویژه هستیم که امیدواریم تا 2 ماه آینده برنده آنها مشخص شوند.

وی گفت: اقدام مهم دیگر عقد تفاهم نامه با پتروشیمی نوری برای تامین و ارسال خوراک از طریق کشتی بود که به تازگی انجام شده است. این کار علاوه بر حل مشکلات حمل و نقل زمینی محصولات، به تأمین پایدارتر خوراک نیز کمک خواهد کرد.

مدیرعامل فارابی همچنین تصریح کرد: با توجه به عمر زیاد تجهیزات کارخانه، قدم بعدی شناسایی و رفع گلوگاه‌های تولید مجتمع است تا بتوانیم از توقف ناخواسته تولید به خاطر مشکلات فنی جلوگیری کنیم.

علیمردان درباره مهم‌ترین برنامه‌های سال 98 پتروشیمی فارابی گفت: مهم‌ترین اقدام ما تلاش برای رساندن شرکت به حداکثر تولید است تا به سهامداران عمده خود ثابت کنیم این شرکت پتانسیل و ظرفیت تولید را دارد.

وی افزود: همچنین اجرای یک طرح توسعه را در برنامه داریم که جزئیات آن بعد از تصویب در هیات مدیره قطعاً از طریق سامانه کدال اطلاع رسانی خواهد شد. با اجرای طرح توسعه خواهیم توانست هرم سنی نامناسبی که در حال حاضر در پرسنل شرکت وجود دارد بهینه سازی نموده و از ظرفیت پرسنل متخصص شرکت در آن طرح بهره برداری نماییم.

علیمردان، گفت: آموزش منابع انسانی و تقویت بخش مهندسی یکی دیگر از مهم‌ترین اقدامات برنامه‌ریزی شده برای سال 98 در پتروشیمی فارابی است.
ناشناس
ROMANIA
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
سهام6000هزاری و کردین 100خدا لعنتتون کنه
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: