تعداد بازدید : ۶۷۶
کد خبر : ۱۹۱۵۹۹
حاصل عملکرد این شرکت کمباین‌ساز در سال گذشته منتشر شد؛
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
این شرکت که در چند سال گذشته همواره زیان انباشته‌ای چشمگیر را یدک می‌کشد، نتوانست در عملکرد سال مالی 1397 نیز به توفیقی دست یابد انتظار و تعدیل منفی دیگری را از خود به ثبت رساند.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت کمباین سازی که در چند سال گذشته همواره زیان انباشته‌ای چشمگیر را یدک می کشد، نتوانست در عملکرد سال مالی 1397 انتظار سهامداران خود را براورده سازد و تعدیل منفی 55 درصدی در مقایسه با سال مالی 1396 ، به ثبت رساند.

باردیگر انتظارات سهامداران محقق نشد/ 28 ریال سود به ازای هر سهم

از نکات قابل توجه در خصوص فروش این شرکت در سال مالی 1397 ، می توان به افت معنادار تولید کمباین سبک به عنوان اصلی ترین محصول شرکت اشاره داشت. بیش از 532 میلیارد ریال از 942 میلیارد ریال کل فروش شرکت در این سال مربوط به درآمدهای ناشی از فروش این محصول بوده که در سال گذشته با افت فروش 343 دستگاهی همراه بوده است.

افزایش در حدود 20 درصدی نرخ های فروش این شرکت هم در سال 1397 نتوانست افت مقادیر فروش این شرکت را جبران نماید تا این شرکت پس انتشار اخبار و شایعاتی متعدد، با تنها 27 ریال سود خالص به ازای هر سهم به کار خود پایان دهد.

کاهش هزینه‌های فروش عمومی و اداری و هزینه‌های مالی شرکت نیز دلیلی برای عدم شناسایی زیان خالص این شرکت بود و چه بسا در صورت عدم کاهش این هزینه ها، فعالیت های این شرکت در سال 1397 زیانده می گردید که این موضوع زنگ خطری برای سهامداران کنونی نیز به شمار می رود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.