تعداد بازدید : ۶۰۵
کد خبر : ۱۹۱۶۰۰
عملکردی ضعیف از این کمک فنرساز در سال 1397؛
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
علی رغم افزایش 13درصدی جمع کل درآمدهای این شرکت در سال مالی 1397، صورت‌های مالی حاکی از کاهش سود خالص شرکت شده است.
به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، متاسفانه همانگونه که از شرکت های زیرمجموعه خودروسازان بزرگ کشور انتظار می رفت، کمک فنر ایندامین سایپا نیز که سال 1396 به ازای هر سهم 49 ریال سود خالص محقق کرده بود در سال 1397 با انتشار و شناسایی سودی حداقلی و 4 ریالی به ازای هر سهم، سهامداران خود را وادار به اتخاذ تصمیمی جدی کرد.

آیا سهامداران در پی اتخاذ تصمیم جدی می‌روند/ کاهش سودی که کمک‌فنر شکاند

علی رغم افزایش 13 درصدی و بیش از 230 میلیارد ریالی جمع کل درآمدهای این شرکت در سال مالی 1397، افزایش بهای تمام شده و هزینه‌های فروش ، عمومی و اداری و همینطور سایر هزینه‌های عملیاتی موجب کاهش سود خالص این شرکت شد.
از نکات قابل توجه صورت‌های مالی حسابرسی نشده این شرکت می‌توان به افت بیش از 400.000 عددی کمک فنرهای تیپ 62 و 67 در مقایسه با سال مالی 1396 اشاره داشت که به نظر می‌رسد بخش عمده‌ای از آن به دلیل کاهش چشمگیر تولید شرکت سایپا به عنوان اصلی‌ترین مشتری این شرکت نام برد.
از این رو، افزایش نرخ‌های فروش بیش از 50درصدی کمک فنر تیپ 62 به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین محصولات شرکت در این سال نیز نتوانست ضعف ناشی از کاهش چشمگیر فروش شرکت را پوشش دهد تا همچنان شاهد گزارش‌های ضعیف از شرکت‌های قطعه‌ساز باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: