تعداد بازدید : ۷۲۶
کد خبر : ۱۹۱۶۱۳
مدیرعامل سابق بورس تهران در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
بازارسرمایه در مقایسه با دیگر بازارها نظیر سکه، مسکن و حتی دلار جزو بازارهای تورم‌زا نیست و سرمایه‌گذاری در این بازارها، به رونق تولید و سرمایه‌گذاری در بنگاه‌های اقتصادی منجر می‌شود.
حسن قالیباف اصل مدیرعامل اسبق بورس و اوراق بهادار تهران در گفت‌وگو با بورس‌نیوز گفت: با افزایش میل و سرمایه‌گذاری در بازارسرمایه به نسبت دیگر بازارهای موازی باید صبر و حوصله سرمایه‌گذار در راستای مراقب از سرمایه نیز به صورت جدی پیگیری شود.

وی ادامه داد: بازارسرمایه در مقایسه با دیگر بازارهای موازی جایگاه مناسب‌تری را در سال جاری داشته چراکه دیگر بازارهایی نظیر سکه، مسکن و حتی دلار نیز جزو بازارهای تورم‌زا بوده و سرمایه‌گذاری در این بازارها مولد تولید و رونق در اقتصاد نیست.

قالیباف اصل، تاکید کرد: ورود به بازارسرمایه برای اهالی جدید بازار که چندان با تابلوها و نوسانات آشنا نیستند شاید نتیجه عکس داشته باشد و باعث خروج سهامدار جدید و سرمایه شود اما زمانی که فرهنگ‌سازی در دستور کار قرار بگیرد و سرمایه‌گذار با آشنایی کامل و نگاه بلندمدت وارد بازار شود، طبیعتا نوسانات هیجانی بر رفتار سرمایه‌گذاران جدید تاثیر چندانی نخواهد گذاشت.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
شما هر یک ماه به بهانه های الکی بازار و منفی نکنید و گردن تازه واردان ندازین اینا قدیمی شده مگر تازه وارد ها چقدر نقدینگی دارن که بازار و منفی کنن
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: