تعداد بازدید : ۱۰۱۵
کد خبر : ۱۹۱۶۳۲
فعال صنعت پتروشیمی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز اعلام کرد:
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
به نظر می‌رسد تفاوت فاحش نرخ ارز نیمایی با ارزش واقعی دلار سبب تعلل برخی از پتروشیمی‌ها در بازگشت به موقع نرخ ارز است که دولت با تک نرخی کردن آن می‌تواند معما را حل کند.
علیرضا محمدی مدیر فروش شرکت نفت پترونول در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت نابسامان بازگشت نرخ ارز از سوی برخی پتروشیمی‌ها اظهار کرد: متاسفانه به دلیل وجود تفاوت فاحش بین نرخ ارز نیمایی یا ارز 9هزار تومانی و ارزش واقعی دلار در بازار، شاهد کولی دادن پتروشیمی‌ها هستیم.

وی توضیح داد: به بیان دقیق‌تر، پتروشیمی‌ها در تامین مواد اولیه در صورت وارداتی بودن و یا تامین هزینه‌های جانبی در صورت خارجی بودن و مسائلی از این قبیل مجبور به پرداخت ارز هستند.  

محمدی با اشاره به دلیل دیگری در همین زمینه گفت: همچنین مشاهده شده که در کنار مشکلاتی که برخی از پتروشیمی‌ها در زمان ثبت سفارش برای واحدهای داخلی و یا تائیدیه ارز دارند، تصور کنید مجموعه‌های وابسته به پتروشیمی هم قصد واردات مواد افزودنی که به نوعی مواد اولیه برای تولید به شمار می‌رود را دارد.

مدیر فروش شرکت نفت پترونول اذعان کرد: اینجاست که یک مجموعه خصوصی از زمان ثبت سفارش تا پایان کار که تخصیص ارز به آن مبهم است، باید در اصطلاح رایج خون تف کند! لذا عدم پرداخت نرخ ارز از سوی پتروشیمی‌ها برای صنایع پایین دستی‌تر هم مشکل به وجود می‌آورد. 

به گفته محمدی، راه‌حل این مساله تک نرخی شدن دلار و ضرورت حذف ارز دو یا سه نرخی باشد. ضمن اینکه مسئولان نسبت به این مساله که بازار خودش از پس خودش برمی‌آید و باید اجازه آزاد شدن نرخ ارز بدهند هم آگاه شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.