تعداد بازدید : ۹۴۳
کد خبر : ۱۹۱۶۳۵
پایان خوش این پتروشیمی؛
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
در حالی که در سال مالی 1396، شاهد شناسایی زیانی 119 ریالی به ازای هر سهم از این شرکت شیمیایی بودیم، اما در سال مالی 1397، با رشد بیش از 133درصدی درآمدهای عملیاتی سودی شگفت‌انگیز در صورت‌های مالی این شرکت به ثبت رسیدو
به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، در حالی که در سال  مالی 1396، شاهد شناسایی زیانی 119 ریالی به ازای هر سهم از شرکت صنایع شیمیایی سینا بودیم، این شرکت در سال مالی 1397 موفق شد به لطف رشد بیش از 133 درصدی درآمدهای عملیاتی خود، سودی 3.439 ریالی را به ازای هر سهم محقق کند.

افزایش درآمدهای عملیاتی این شرکت از 267 میلیارد ریال به 622 میلیارد ریال در سال 1397 عمدتا به دلیل رشد چشمگیر و عمدتا بیش از 50 درصدی نرخ های فروش محصولات اصلی شرکت شامل فرمالین، هگزامین و پارافرمالدئید بوده است و حجم مقادیر فروش شرکت تغییر چندانی در مقایسه با سال 1396 نداشته است.

خروج از زیانی که رنگ واقعیت گرفت/ فرمولاسیون جدید سودسازی در این واحد پتروشیمی

بر اساس گزارش حسابرسی نشده، این شرکت با تحقق سود خالصی 105 میلیارد ریالی و به دلیل سرمایه کم این شرکت سودی 3.439 ریالی به ازای هر سهم را نصیب سهامداران خود کرد.

 از جمله نکات قابل توجه این گزارش می توان به افزایش چشمگیر هزینه های فروش عمومی و اداری و همچنین رشد سایر درآمدهای عملیاتی اشاره کرد..

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: