تعداد بازدید : ۱۴۵۷
کد خبر : ۱۹۱۶۷۷
در پنجاه و چهارمین نشست «یک دیدار یک عرضه» عنوان شد:‏
۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران با نماد « دکپسول» در ابتدای هفته آینده عرضه اولیه خواهد شد.‏

به گزارش خبرنگار بورس نیوز در پنجاه و چهارمین نشست «یک دیدار یک عرضه» شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران به رسانه‌ها معرفی شد.

در این نشست رامین رمضانی مدیرعامل مجموعه ژلاتین با اشاره به این مطلب که حضور در بازار سرمایه برای زیرمجموعه وی بسیار مهم و مفید خواهد بود گفت: ما تنها شرکت سازنده ژلاتین کپسول در خاورمیانه هستیم که سالانه 6.3 میلیارد عدد تولید داشته و در حال حاضر با بهسازی‌های صورت گرفته این عدد را به 7.5 میلیارد عدد رسانده‌ایم.

وی افزود: کل نیاز کشور به این ماده تنها 5.5 میلیارد عدد است و ما مازاد تولید در اختیارداریم که برای رسیدن محصولات ما به بازارهای هدف صادراتی بسیار مهم و ضروری است.

مدیرعامل ژلاتین کپسول در مورد سهامداران مجموعه گفت: بیشترین سهام ما متعلق به شرکت دارویی فارابی است که 99/995 درصد سهام شرکت را در اختیار خود دارد.

وی با اشاره به این مطلب که سرمایه ابتدایی شرکت در سال 75 تنها 50 میلیارد ریال بوده است افزود: در حال حاضر میزان سرمایه ما به 200 میلیارد تومان رسیده و در برنامه‌های آتی خود به فکر افزایش ظرفیت تولید، سود خالص و تعدد محصول هستیم تا بتوانیم به هدف نهایی خود که رسیدن به لیست 10 شرکت برتر جهان و همچنین کسب عنوان بهترین فروشنده در خاورمیانه است، دست پیدا کنیم.

این مدیر دارویی با اشاره به رشد تولید و فروش شرکت در دوماهه ابتدایی سال 98 اظهار داشت: بر اساس پیش‌بینی‌های ما حداقل سود حاصل از عملکرد شرکت در سال جاری معادل با سود سال 97 خواهد بود اما با توجه به رشد تمام پیش‌بینی‌ها در 2 ماهه ابتدای سال، ممکن است سود آخر سال نیز با ضریبی مناسب افزایش پیدا کند.

وی افزود: در سال 98 و در فروردین و اردیبهشت ما توانستیم بودجه پیش‌بینی‌شده برای شرکت را بیش از 30 درصد افزایش دهیم که این نشان از مثبت بودن عملکرد شرکت دارد.

تولید در داخل جایگزین واردات

مدیرعامل ژلاتین کپسول ایران در مورد تحریم‌ها و مشکلات ایجادشده برای ادامه فعالیت‌های این مجموعه گفت: ژلاتین موردنیاز شرکت را از اروپا، چین و هند تهیه می‌شود اما در حال حاضر می‌توانیم از ایران نیز بخشی از این نیاز را تأمین نماییم.

وی افزود: دستگاه‌های شرکت همگی از برندی کانادایی تأمین می‌شود اما باید عرض کنم که متخصصان و مهندسان شرکت ما به‌تازگی توانسته‌اند یک دستگاه همانند مدل کانادایی در داخل طراحی و داخلی سازی کنند.

رمضانی تأکید کرد: ارز موردنیاز شرکت به‌صورت آزاد تأمین می‌شود و تنها برای چند ماده موردنیاز ارز 4200 تومانی دریافت می‌کنیم.

وی در مورد نرخ تسعیر ارز حاصل از فروش شرکت گفت: در سال 97 با نرخ نیمایی تسعیر انجام دادیم اما برای سال جدید به دنبال استفاده از این ارز برای خرید دستگاه از کانادا هستیم و اگر این مهم رخ ندهد، با همان نرخ نیمایی تسعیر خواهیم کرد.

گفتنی است تعداد کل سهام شرکت 200 میلیون سهم است که از این میزان 20 درصد یعنی معادل 40 میلیون سهم در بازه قیمتی 5600 تا 5700 ریال عرضه اولیه خواهد شد.

این شرکت با نماد « دکپسول» و در بازار دوم فرابورس پذیرش‌شده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری هامون شمال و تأمین کارگزاری صبا تأمین متعهد خرید سهام این مجموعه دارویی هستند.

هر کد معاملاتی حداکثر 200 سهم می‌تواند خریداری کند و عرضه اولیه در روز یکشنبه 5 خردادماه 98 انجام می‌شود.

احمد علی شریفانی
-
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
انشاالله با این عرضه قیمت سهام فارابی با 2000 تومان نزدیک خواهد شد،
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: