تعداد بازدید : ۲۵۸۲
کد خبر : ۱۹۱۶۹۲
عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی کشوری در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
در صورت تشکیل بازار متشکل ارزی، این بازار در یک نوسان قیمتی، بین ۱۲ تا ۱۴ هزار تومان قرار می‌گیرد و شرکت‌های زیان‌ده می‌توانند با استفاده از آن حتی از این وضعیت خارج شوند و شرایط بهتری را در سال ۹۸ تجربه کنند.
احمد جاويدي، عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی کشوری در گفت‌وگو با بورس‌نیوز با ارزیابی بازارهای سرمایه‌گذاری در کشور اظهارکرد: با شرایط حال حاضر اقتصاد و پارامترهای متنوعی که گریبانگیر نوسانات اقتصادی شده، شاید ارزیابی بازاری که متناسب با حفظ ارزش پول در کشور باشد برای سرمایه‌گذاران چندان راحت نباشد و برای ورود به یک بازار مطمئن، ریسک بزرگی را در ابتدا انجام دهند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال گذشته، اقتصاد با مسائلی همجون نوسان شدید نرخ ارز، کاهش ارزش پول ملی، مشکلات تحریم و گرانی‌های فراوانی مواجه شد که اقشار مختلف مردم فشار فراوانی را تجربه کردند.

جاویدی با اشاره به اینکه ریسک ورود به بازارها نباید سرمایه مردمی را به خطر اندازد، افزود: با کاهش ارزش پول ملی، سرمایه‌های خُرد مردم با چشم برهم زدنی به یک‌سوم ارزش خود تبدیل شد.

عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی کشوری اینگونه گفت که در سال جاری ادامه اتفاقات منفی دیگری نیز رخ داد چراکه پارامترهای دیگری همچون حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از سوی دولت و ایجاد ارز نیمایی نیز به بازار تحمیل شد که طبیعتا چنین تصمیماتی بر بازارهای سرمایه‌گذاری تاثیر فراوانی می‌گذارد زیر عملا چنین نرخ‌هایی بر کالاها و صنایع تاثیر گذار است. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به این موارد و همچنین در صورت تشکیل بازار ارز متشکل، بازار ارز در یک نوسان قیمتی، بین ۱۲ تا ۱۴ هزار تومان قرار می‌گیرد و شرکت‌های زیان‌ده می‌توانند با استفاده از آن حتی از این وضعیت خارج شوند و شرایط بهتری را در سال ۹۸ تجربه کنند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: