تعداد بازدید : ۸۵۸
کد خبر : ۱۹۱۷۱۴
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
عدم آشنایی سرمایه‌گذاران خرد با بورس باعث شده تا ریسک سرمایه‌گذاری در این بازار به نسبت بانک‌ها کمی بیشتر باشد اما شرکت‌های حاضر در بازارسرمایه باید سرمایه‌گذاران در این بخش را با ابزارهای این بازار و شیوه‌های سرمایه‌گذاری بدون ریسک آشنا سازند.
محمدرضا عربی مزرعه‌شاهی مدیرعامل شرکت رتبه‌بندی پارس‌کیان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز درخصوص اهمیت ورود سرمایه مردمی به بازارسرمایه اظهارکرد: اغلب مردم مسیر سرمایه‌گذاری را خلاصه در باجه‌ها و سپرده‌های بانکی می‌دانند و از خدمات ارکان بازارسرمایه چندان شناختی ندارند زیرا بانک‌ها نسبت به بورس، راحت‌تر در دسترس مردم و سرمایه‌گذاران خرد قرار دارد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر، ریسک سرمایه‌گذاری در بورس به نسبت بانک‌ها کمی بیشتر بوده و از همین نگاه میبایست شرکت‌های حاضر در بازارسرمایه، سرمایه خرد را با ابزارهای این بازار و شیوه‌های سرمایه‌گذاری بدون ریسک آشنا سازند.

عربی مزرعه‌شاهی درخصوص ورود شرکت‌های رتبه‌بندی و مزایای آنها برای بورس نیز گفت: خدمات متعددی از سوی این شرکت‌ها در تمامی بخش‌های بورسی و حتی فرابورسی ارائه می‌شود که مهم‌ترین اهداف آنها، آگاه‌سازی مخاطبان از سطح کیفی دیگر نهادها است؛ باید اشاره داشت که مشتریان اصلی، عمدتا ناشران بورسی بوده اما دیگر نهادهای بازار همچون تامین سرمایه‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز می‌توانند به‌صورت غیرمستقیم درخصوص سرمایه‌گذاری‌های از خدمات این موسسات بهره‌مند شوند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.