کد خبر : ۱۹۱۷۱۹
مدیر مالی «سخوز» در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
شرکت بتازگی چند مشتری جدید برای کلینکر شناسایی کرده و تحویل سیمان به مشتریان جدید، حجم فروش کلینکر شرکت را افزایش داده است.
دلایل رشد سودآوری «سخوز» چیست؟

به گزارش بورس نیوز یکی از شرکت های سیمانی که گزارش‌های قابل قبولی ارائه کرده، شرکت سیمان خوزستان بوده است. این شرکت در ۱۲ ماهه ۹۷ به ازای هر سهم ۱۱۱ تومان سود محقق کرده که ۱۶۴ درصد بیش از سود تحقق یافته سال ۹۶ بوده است. علاوه بر این گزارشات ماهانه «سخوز» هم مطلوب بوده و نشان از شناسایی درآمد بیش از ۷۱ میلیارد تومانی این شرکت در دوماهه ابتدای سال و رشد ۸۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

منوچهر قائمی مدیر مالی شرکت سیمان خوزستان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص دلایل عملکرد مطلوب شرکت و رشد درآمدی بیان کرد: شرکت بتازگی چند مشتری جدید برای کلینکر شناسایی کرده و تحویل سیمان به مشتریان جدید، حجم فروش کلینکر شرکت را افزایش داده است. امیدواریم این روند تا پایان سال تداوم یابد.

وی افزود: البته کلینکر تحویلی به این مشتریان روانه بازارهای صادراتی می شود؛ ولی از آنجا که تحویل کلینکر در داخل کشور صورت می گیرد، نمی توان از درآمد فروش کلینکر به مشتریان جدید به عنوان درآمدهای ارزی و صادراتی یاد کرد.

این فعال صنعت سیمان در خاتمه تصریح کرد: وضعیت فروش شرکت فعلا مناسب است و امیدواریم این شرایط ادامه داشته باشد و آثار مثبت آن بر سودآوری «سخوز» نمایان شود. ضمن اینکه افزایش نرخ احتمالی سیمان هم می تواند آثار مثبتی بر جای گذارد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تطبیق اساسنامه

تطبیق اساسنامه "خکاوه" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سایپا دیزل در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار می‌شود.
زمان برگزاری مجمع

زمان برگزاری مجمع "وسپهر" مشخص شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "وهامون" از اواخر تیرماه

شرکت سرمایه گذاری هامون صبا از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "شنفت" در نیمه خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت نفت پارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: