تعداد بازدید : ۱۱۲۱
کد خبر : ۱۹۱۷۲۵
کارشناس بازار‌سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
سودآوری صنعت خودرویی چندان خوش‌بینی وجود ندارد اما به هرحال ممکن است سهم خودرویی‌ها تحت تاثیر شایعات و جو بازار، نوسانات مثبت جزئی هم تجربه کند.
به گزارش بورس نیوز، بازار نخستین روز هفته را با رنگ سرخ و افت ۱۲۷۶ واحدی شاخص آغاز کرد. این در حالی است که گزارشات منتشر شده بسیاری از شرکت ها نشان از رشد سودآوری آنها نسبت به سال قبل دارد.

حسن قاسمی مدیرعامل کارگزاری آینده نگر خوارزمی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت بازار سرمایه بیان کرد : اکثر شرکت‌ها به خصوص شرکت‌های صادرات محور، گزار‌ش‌های ۱۲ماهه مناسبی منتشر کرده‌اند؛ ولی ریسک‌های سیاسی مانع از رشد قیمت سهم ها شده است. انتظار می رود پس از برگزاری مجامع و تقسیم سود، نسبت های P بر E پایین سهم ها سبب جذابیت و رشد آنها شود و جهش قیمت برخی سهم ها را شاهد باشیم.

وی افزود: با توجه به افزایش ارزش تمامی دارایی های فیزیکی، به نظر می رسد هنوز قیمت سهم ها پتانسیل رشد داشته باشند.

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با پیش بینی وضعیت گروه های مختلف بازار گفت: برخی صنایع همچون صنعت خودروسازی، به رغم وابستگی به واردات مواد اولیه و هزینه های ارزی، فروش داخلی دارند و ضمنا قیمت گذاری محصولات شان هم با حساسیت هایی همراه است. صنعت خودروسازی با توجه به رشد هزینه های ارزی و ریالی و حساسیت های مربوط به قیمت گذاری محصولات و نیز حضور دلالان در بازار و... چشم انداز چندان مثبتی ندارند. صورت های مالی شرکت های این صنعت هم اوضاع نامناسب خودروسازان را نشان می دهد. بنابراین به سودآوری این صنعت خوشبین نیستم؛ ولی به هرحال ممکن است سهم خودرویی ها تحت تاثیر شایعات و جو بازار، نوسانات مثبت جزئی هم تجربه کند.

قاسمی در خاتمه تاکید کرد: احتمالا در چند ماه آینده، تغییر چندانی در روند سودسازی شرکت ها رخ ندهد و شرکت های سودآور، کماکان وضعیت مناسبی داشته باشند. البته ممکن است تنگ تر شدن حلقه تحریم ها، سبب کاهش حجم صادرات و افت درآمد شرکت های صادرات محور شود، ولی همچنان وضعیت صنایع بزرگ صادرات محور، مستحکم تر از سایر صنایع است. از میان صنایع بورسی، صنعت پتروشیمی گزینه مناسب تری برای سرمایه گذاری میان مدت خواهد بود.
ناشناس
ROMANIA
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ک..... کمتر بگو
میخواهی سهام پتروشیمی را قالب کنی ....
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: