تعداد بازدید : ۷۶۸
کد خبر : ۱۹۱۷۸۹
مدیرعامل «زقیام» پاسخ داد:
۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
درخواست نرخ 2 هزار 575 تومانی برای فروش شیر خام کاملا منطقی است.
به گزارش بورس نیوز، زمزمه هایی از افزایش نرخ شیر خام به گوش می رسد.

احمد مقدسی رییس هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: انجمن صنفی درخواست افزایش نرخ شیر خام را 27 فروردین ماه امسال به سازمان حمایت ارسال کرده؛ ولی هنوز جوابی نداده‌اند و مشخص نیست این موضوع چه زمانی تعیین تکلیف خواهد شد.

وی افزود: به رغم تخصیص ارز دولتی به جو و ذرت و سویا برای صنعت دامپروری، بهای تمام شده این صنعت افزایش داشته؛ چرا که سایر هزینه های تولید رشد قیمت داشته است. بنابراین درخواست نرخ 2 هزار 575 تومانی برای فروش شیر خام کاملا منطقی است.

محسن مرتهب مدیر عامل شرکت کشت و دام قیام اصفهان «زقیام» در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: هنوز مشخص نیست با درخواست افزایش نرخ شیرخام موافقت خواهد شد یا نه؛ ولی در مجموع افزایش نرخ احتمالی شیرخام خبر خوبی برای مردم نخواهد بود. به هر حال در شرایط اقتصادی خاصی قرار داریم و هر گونه افزایش نرخ، به معنای اعمال فشار بیشتر بر دوش مصرف کنندگان خواهد بود. بنابراین ترجیح می دهم در مورد تاثیر افزایش نرخ احتمالی بر سودآوری شرکت ها اظهار نظر نکنم.

مرتهب در رابطه با تاثیر افزایش نرخ احتمالی بر روند تقاضای شیرخام گفت: به نظر می رسد افزایش نرخ احتمالی سبب کاهش تقاضای شیرخام نخواهد شد و به هر حال صنایع تبدیلی شیرخام را به محصولات و فرآورده های قابل عرضه در بازار داخل یا بازارهای صادراتی تبدیل خواهند کرد. البته ممکن است سرانه مصرف لبنیات در کشور تحت تاثیر قرار بگیرد. 

این فعال صنعت دامپروری تصریح کرد: فعالان صنعت دامپروری به دنبال افزایش ظرفیت تولید و کارآفرینی در این حوزه هستند و زقیام هم از این قاعده مستثنی نیست. توسعه در دستور کار شرکت هست و پیگیر افزایش ظرفیت تولید هستیم. قطعا اخبار افزایش ظرفیت در شرکت ها از خبرهای مربوط به افزایش نرخ سودمندتر خواهد بود و امیدواریم شاهد اتفاقات مثبتی همچون افزایش ظرفیت تولید و بهبود کیفی محصولات در صنعت دامداری و دامپروری باشیم.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: