تعداد بازدید : ۶۱۰
کد خبر : ۱۹۱۷۹۹
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس:
۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت و بانک مرکزی باید به بانک‌ها اجازه بنگاهداری ندهد. زیرا بخش عظیمی از مشکلات بانک‌ها که قابل انکار نیست از محل فروش دارایی‌ها رفع می‌شود.

به گزارش بورس نیوز، سیدتقی کبیری در خصوص ابلاغ مصوبه نحوه فروش و واگذاری اموال مازاد بانک‌های دولتی توسط معاون اول رییس جمهور، اظهار کرد: یکی از معضلاتی که بانک‌های کشور در طول سالیان گذشته با آن مواجه بودند و امروز در برخی از بانک‌ها و موسسات تبدیل به یک بحران شده این بوده که مدیریت منابع مالی خود را انجام نداده‌اند.

نماینده مردم خوی و چایپاره در خانه ملت، ادامه داد: بانک‌ها و موسسات به سمت دارایی‌هایی سوق پیدا کرده‌اند که در یک مقطع زمانی برای آنها عامل سودآوری بود. با توجه به بنگاه‌داری بانک‌ها به مرور زمان و رکودی که در یک بازه زمانی در جامعه اتفاق افتاد، این نهادهای مالی حتی نتوانستند سپرده سپرده‌گذاران را مدیریت کرده و به آنها بازگردانند.

وی افزود: دولت و بانک مرکزی باید به بانک‌ها اجازه بنگاهداری ندهد. زیرا بخش عظیمی از مشکلات بانک‌ها که قابل انکار نیست از محل فروش دارایی‌ها رفع می‌شود. اما مشخص نیست چه اراده‌ای وجود داشته که بانک‌ها تمایلی برای فروش اموال مازاد خود ندارند.

کبیری بیان کرد: باید برای فروش اموال مازاد بانک ها کار حاکمیتی اتفاق بیفتد. دولت باید به این بخش وارد شود تا دارایی‌های قابل توجه بانک‌ها به ریال تبدیل شده و از این طریق بخشی از مشکلات خود بانک‌ها و بخشی از مشکلات سپرده‌گذاران برطرف شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: فروش اموال بانک‌ها سبب می‌شود که مردم اعتماد خاطر پیدا می‌کنند که سپرده‌های آنها در بخش دیگری بلوکه نمی‌شود بلکه در سیر تولید واقعی و ارائه تسهیلات قرار می‌‌گیرد. پول‌های و دارایی‌های راکد باید به سمت رونق تولید حرکت کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در قانون برنامه ششم توسعه و بودجه‌های سالیانه بانک‌ها مکلف به فروش اموال و دارایی‌های مازاد و واگذاری بنگاه‌های خود شده‌اند که مجلس نیز باید استنکاف و کوتاهی آنها در این بخش را پیگیری کند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.