تعداد بازدید : ۱۰۷۵
کد خبر : ۱۹۱۸۲۹
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴
سبز شدن امروز بازار سرمایه ناشی از شفافیت بیشتر سیاست های دولت امریکا و نرمش بیشتر ترامپ در مقابل ایران است که دغدغه جنگ احتمالی را کاهش داده است.
به گزارش بورس نیوز، بازار امروز به مذاق سرمایه‌گذاران خوش آمده و شاخص کل پرش ۵۴۴۲ واحدی داشته است. 
اکثر نمادها رنگ سبز به تن کرده و صف خرید شده اند و این در حالی است که امروز زمزمه دریافت مالیات از سود سپرده های بانکی نیز مطرح شده است.

کیارش هومن مدیرعامل شرکت کارگزاری توسعه سهند در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص دلایل اقبال بازار سرمایه بیان کرد: سبز شدن امروز بازار سرمایه ناشی از شفافیت بیشتر سیاست های دولت امریکا و نرمش بیشتر ترامپ در مقابل ایران است که دغدغه جنگ احتمالی را کاهش داده است. 

وی افزود: البته وضعیت سیاسی این روزها به نحوی است که هر روز بحث سیاسی جدیدی مطرح می شود و نمی توان با قاطعیت گفت این روند ادامه خواهد داشت یا نه. ولی به هر حال اکثر سهم ها قیمت های مناسبی دارند و حباب قیمت در بازار سرمایه وجود ندارد. بنابراین هر اتفاق مثبتی می تواند زمینه ساز رشد بازار شود؛ ضمن اینکه تداوم این شرایط و عدم تشدید تنش ها هم فعلا اتفاق مثبتی قلمداد می شود. 

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با تاثیر دریافت مالیات از سود سپرده های بانکی گفت: قطعا دریافت مالیات از سود سپرده های بانکی بر جذابیت بازار سرمایه خواهد افزود؛ اما نکته اینجا است که هنوز چنین اتفاقی عملا رخ نداده و انجام این کار و اخذ مالیات از سود سپرده های بانکی مشروط به مصوبه مجلس شورای اسلامی خواهد بود. دولت اختیار اتخاذ چنین تصمیمی و اجرایی کردن آن را ندارد و اگر قرار باشد از سپرده گذاران بانکی مالیاتی اخذ شود، باید مصوبه قانونی صادر شود. تحقق احتمالی چنین موضوعی زمان بر است و حتی در صورت موافقت مجلس ، در کوتاه مدت اتفاقی رخ نخواهد داد.
هاشم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
سلام
جذابیت بازارسرمایه راسوددهی شرکتهاتعیین میکنند.
بیاری خداوندمتعال این جذابیت ادامه داشته باشدنقدینگی بطورخودکارواردبازارسرمایه میشود.
بانکهاگردش کارشان ازهمین سپرده هاشکل میگیردضمن انکه عده ای ازبورس چشمشان ترسیده بااین سوداندک که بانکهابه سپرده گذاران میدهندانصاف نیست قسمتی ازانهم بعنوان مالیات اخذشود.
درامدهای شغلی سقف بخشودگی دارنداینکه شیره جان سپرده گذارهست نبایددستخوش مالیات شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: