تعداد بازدید : ۸۲۲
کد خبر : ۱۹۱۸۶۰
مدیر عامل شرکت رتبه بندی پارس کیان گفت:
۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
مدیر عامل شرکت رتبه بندی پارس کیان گفت: جنگ تجاری که بین امریکا و چین شروع شده، بر کل بازار کامودیتی‌های دنیا از جمله بازار ایران تاثیرگذار خواهد بود و ممکن است صادرات برخی شرکت‌ها را تحت تاثیر قرار دهد .

به گزارش بورس نیوز، محمدرضا عربی مزرعه‌شاهی اظهار کرد: با توجه به اتفاقاتی که سال گذشته در اقتصاد رخ داد و انتظاری که تحلیلگران از سودآوری شرکت‌ها داشتند، بعضی صنایع سودآوری خیلی بالاتری نسبت به پیش‌بینی‌ها داشته‌اند و بعضی دیگر کمتر، ولی اگر نگاهی به کل بازار بیندازیم، سودآوری آنها اغلب نسبت به گذشته مناسب‌تر و مطلوب‌تر بوده است.

وی افزود: در مجامع این انتظار وجود دارد که یا تقسیم سود انجام شود یا منابع به سهامداران تخصیص داده و به عنوان DPS پرداخت شود. به نظر می‌رسد با توجه به شرایط جاری و گران شدن مواد اولیه و هزینه‌های سربار، شرکت‌ها نیازمند نقدینگی بیشتری هستند.

مدیر عامل شرکت رتبه بندی پارس کیان ادامه داد: در بعضی شرکت‌ها این ملاحظه وجود دارد که در تقسیم سود دقت بیشتری شود تا نقدینگی مورد نیاز عملیات در داخل شرکت باقی بماند و شرکت از این ناحیه دچار مشکل نشود. بنابراین لازم است مقررات افشا و میزان سود قابل تقسیم و مقررات افشا رعایت شود. زیرا معمولا شرکت‌ها سیاست تقسیم خود را بر مبنای این عوامل انجام می‌دهند .

مزرعه شاهی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود شرکت‌ها امسال مجامع خوبی را برگزارکنند و سهامداران در مجموع منتفع شوند. به نظر نمی‌رسد شرکت‌های موفق با توجه وضعیت فعلی و رشد سنگین سودآوری، سیاست خود را بخواهند تغییر دهند. زیرا ثبات تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها نیز فاکتور مهمی برای این شرکت‌هاست .

وی همچنین شرایط کامودیتی‌ها را به وضعیت بازارهای جهانی مرتبط دانست و توضیح داد: جنگ تجاری که بین امریکا و چین شروع شده، بر کل بازار کامودیتی‌های دنیا از جمله بازار ایران تاثیرگذار خواهد بود و ممکن است صادرات برخی شرکت‌ها را تحت تاثیر قرار دهد .

مدیر عامل شرکت رتبه بندی پارس کیان درباره جنگ تجاری آمریکا و چین تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی که در حال حاضر در کل بازار‌های دنیا وجود دارد، موضوع جنگ تجاری امریکا و چین است که باید تعیین کنند در چه نقطه‌ای می‌خواهند به جمع‌بندی برسند. اگر همین شرایط ادامه داشته باشد، ممکن است امریکا با اروپا هم دچار مشکل شود و این نیز بر بازار تاثیر منفی خواهد گذاشت.

عربی مزرعه شاهی گفت: نکته قابل اهمیت این است که ماجرای چین و امریکا تا کجا ادامه دارد و به کجا ختم خواهد شد . اگر این کشمکش ادامه دار باشد، رشد صنعتی چین ممکن است دچار مشکل شود و به تبع آن، مصرف کامودیتی‌ها را تحت تاثیر قرار دهد؛ از طرف دیگر، در یک بازه بلندتر زمانی ممکن است بر رشد اقتصاد امریکا هم تاثیر منفی ایجاد کند .


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: