تعداد بازدید : ۴۷۲
کد خبر : ۱۹۱۹۳۷
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:
۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: یارانه‌های پنهان باید هدفمند و شفاف شوند. این یارانه‌ها هم به صورت نقدی و هم غیرنقدی به درستی پرداخت نمی‌شوند.

یارانه‌های پنهان باید هدفمند و شفاف شوند

به گزارش بورس نیوز، مجید ناصری‌نژاد درباره ساماندهی یارانه‌های پنهان اظهار کرد: یارانه‌های پنهان باید هدفمند و شفاف شوند. این یارانه‌ها هم به صورت نقدی و هم غیرنقدی به درستی پرداخت نمی‌شوند.

وی افزود: توجه به تولید باید در اولویت دولت قرار گیرد. در بودجه سال ۹۸، ۱۴ میلیارد تومان برای تامین کالاهای اساسی مردم تصویب کردیم که متاسفانه تا به الان از سوی دولت تایید نشده ولی باید در نهایت این میزان را برای بهبود شرایط اقتصادی اقشار کم‌درآمد و ضعیف جامعه پرداخت کنیم.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی در خانه ملت ادامه داد: در شرایط فعلی موافق آزادسازی قیمتها نیستم. اگر بخواهیم به قیمت‌ها جهش داده و به سمت آزادسازی برویم در شرایط فعلی نتیجه‌ای نخواهیم گرفت، با توجه به اینکه نظارت‌ها ضعیف بوده و با تحریم‌ها روبهرو هستیم، رفتن به سمت آزادسازی قیمت‌ها شوک بزرگی به بازار وارد کرده و گرانی‌ها را تشدید می‌کند.

نماینده مردم شادگان در خانه ملت بیان کرد: بودجه سازمان‌هایی مثل بهزیستی، کمیته امداد و کانون‌های حمایتی کم است که باید مورد حمایت بیشتر قرار بگیرند و افرادی که جزو این نهادها نیستند باید شناسایی شده و یارانه جدا به صورت کارت اعتباری دریافت کرده و یا یارانه نقدی ماهانه آنها افزایش یابد.

ناصری‌نژاد گفت: پرداخت یارانه نقدی به همه اقشار جامعه سیاست درستی نیست و باید یارانه افرادی که شرایط اقتصادی شان خوب است به افراد نیازمند پرداخت شود که در این راستا خانوارهایی که درآمد ماهیانه‌شان کمتر از دو میلیون تومان است باید مشمول یارانه بیشتر شوند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: