تعداد بازدید : ۴۸۱
کد خبر : ۱۹۱۹۷۰
عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس:
۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس گفت: وجود دلالانی که هر روز با میل خود قیمت‌ها را افزایش می‌دهند التهاب بازار مسکن را افزایش داده است. برای این که بتوانیم قیمت مسکن را متعادل کنیم باید قیمت‌ها را در قالب طرح جامع مسکن ارائه دهیم که بر اساس آن دولت، قیمت مسکن برای هر منطقه را مشخص کند.

به گزارش بورس نیوز، سید احسن علوی درباره راهکارهای کوتاه‌مدت و بلندمدت کاهش التهاب بازار مسکن اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی که امروز گریبانگیر مردم شده و حدود ۳۰ درصد مشکلات مردم را در بر می‌گیرد بحث مسکن است.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در خانه ملت افزود: اجاره‌خانه‌ها متاثر از قیمت ساختمان شده است، در کشور ما برخلاف اکثر کشورها برنامه خاصی برای تعیین قیمت مسکن وجود ندارد. به طور مثال در کشور ترکیه هر سال فقط ۱۰درصد به قیمت مسکن اضافه می‌شود ولی در کشور ما چون دولت بازار مسکن را رها کرده و دلالی هم در این بخش زیاد است شاهد مشکلات زیادی در حوزه مسکن هستیم.

وی ادامه داد: وجود دلالانی که هر روز با میل خود قیمت‌ها را افزایش می‌دهند التهاب بازار مسکن را افزایش داده است. برای این که بتوانیم قیمت مسکن را متعادل کنیم باید قیمت‌ها را در قالب طرح جامع مسکن ارائه دهیم که بر اساس آن دولت، قیمت مسکن برای هر منطقه را مشخص کند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد خالی در کشور داریم که باید برنامه خاصی برای این واحدها اندیشیده شود یا باید به فروش برسند و یا اینکه طرح مالیات بر عایدی مسکن را به تصویب برسانیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: اگر بتوانیم طرح مالیات بر عایدی مسکن را به تصویب برسانیم که بر اساس آن هر فردی که بیش از دو خانه داشته باشد باید مالیات آن را به صورت پلکانی پرداخت کند موثرتر خواهد بود. زیرا سرمایه به بازار مسکن که بازاری غیرمولد است وارد نمی‌شود.

علوی ادامه داد: دولت باید واحدهای کوچک با متراژ ۷۰ تا ۱۰۰ متر برای افرادی که قدرت مالی ندارند فراهم کند که در این صورت عرضه و تقاضا متعادل‌تر شده و با کاهش تقاضا قیمت مسکن نیز روند نزولی به خود می‌گیرد.

این نماینده مردم در مجلس گفت: اجاره‌بها نباید متاثر از قیمت مسکن باشد. دولت باید طرح‌های جامع ارائه دهد تا جلوی دلالان که در بازار کارشکنی می‌کنند بگیرد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: