کد خبر : ۱۹۱۹۸۸
مدیر مالی «کمنگنز» در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵
به رشد سودآوری شرکت خوشبین هستیم؛ ولی نباید انتظار داشت جهشی مشابه جهش در سود تحقق یافته سال۹۷ نسبت به سال گذشته، امسال هم تکرار شود.
از رشد 70 درصدی قیمت سهم تا پرش 503 درصدی سود خالص

به گزارش بورس نیوز، یکی از سهم های پربازده سال جاری، سهم معادن منگنز ایران بوده که از ابتدای امسال رشد قیمت تقریبا ۷۰درصدی در کارنامه خود ثبت کرده است. 

«کمنگنز» گزارشات خوبی هم منتشر کرده که این شرکت در ۱۲ماهه ۹۷ با پرش ۵۰۳درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، سود خالص ۱۴۳۵ریالی برای هر سهم محقق کرده و در ۲ماهه ابتدای ۹۸ نیز با رشد حدود ۱۷۰درصدی نسبت به دو ماهه ابتدای۹۷، درآمد نزدیک به ۱۴۷میلیارد ریالی شناسایی کرده است.

سید فرزاد آرمند مدیر مالی شرکت معادن منگنز ایران در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص دلیل رشد سودآوری شرکت بیان کرد: در سال۹۷ هم حجم فروش و هم نرخ فروش افزایش یافت و افزایش سودآوری شرکت را رقم زد.

وی افزود: این روند تداوم خواهد داشت و به رشد سودآوری شرکت خوشبین هستیم؛ ولی نباید انتظار داشت جهشی مشابه میزان سود تحقق یافته سال۹۷ نسبت به سال گذشته، را تکرار کرده است.

آرمند در رابطه با تاثیر وضعیت تولید شرکت ذوب‌آهن اصفهان بر عملکرد «کمنگنز» اظهار داشت: عملکرد شرکت معادن منگنز ایران لزوما وابسته به وضعیت تولید ذوب‌آهن اصفهان نیست؛ ولی هر طرح و پروژه‌ای که به افزایش حجم تولید «ذوب» منجر شود می‌تواند سبب افزایش تقاضای محصول «کمنگنز» و افزایش حجم فروش این شرکت نیز شود بنابراین می‌توان گفت رونق و افزایش ظرفیت تولید «ذوب» اثر مثبتی بر عملکرد «کمنگنز» خواهد داشت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "غسالم" از آخر پاییز آغاز می شود

شرکت سالمین از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"تجلی" در بیست و یکمین روز خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار می‌شود.

"شغدیر" به زودی به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی غدیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۸برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "غشوکو" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت شوکوپارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "سابیک" دور هم جمع می شوند

مجمع عمومی شرکت سیمان آبیک در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: