تعداد بازدید : ۱۱۲۷
کد خبر : ۱۹۱۹۹۰
در گفت‌وگو با کارشناس بازارسرمایه مطرح شد؛
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۵
اغلب سرمایه‌گذاران و بنگاه‌های اقتصادی حاضر در بورس چندان اطلاعاتی از خدمات شرکت‌های سبدگردان و صندوق‌های سرمایه‌گذاری ندارند و بخاطر همین موضوع، اخذ تسهیلات از بانک‌ها و سرمایه‌گذاری در دیگر بازارهای فرعی توسط سرمایه در اولویت قرار می‌گیرد.
کوروش شمس مدیر عامل شرکت سبدگردان پاداش سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز درخصوص اهمیت معرفی محیط سرمایه‌گذاری اظهارکرد: بورس از ضعف معرفی این بازار به محیط سرمایه‌گذاری و سرمایه رنج می‌برد زیرا جذب سرمایه‌های نه‌چندان فراوان و قابل اتکا به نفع بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی، از معضلاتی بوده که بورس با آن گریبانگیر است.

وی ادامه داد: معرفی هر بازار و محصولی به سرمایه و مخاطبان خاص خود که سرمایه‌گذاران هستند، باید از طریق ابزارهای خاص خود شکل بگیرد که مهم‌ترین آن معرفی و تبلیغات موثر، فرهنگ‌سازی صحیح و برپایی نمایشگاه‌های جهت ارائه دستاوردها بوده تا پیش روی مخاطبان بازار، تبادل نظر و معرفی بازار انجام شود.

کارشناس بازارسرمایه با اشاره به اینکه کماکان بخش اعظم بازارسرمایه برای مخاطبان آن به نسبت بانک‌ها مغفول مانده و آشنایی چندانی وجود ندارد، تصریح کرد: اغلب سرمایه‌گذاران و بنگاه‌های اقتصادی حاضر در بورس چندان اطلاعاتی از خدمات شرکت‌های سبدگردان و صندوق‌های سرمایه‌گذاری ندارند و بخاطر همین موضوع، اخذ تسهیلات از بانک‌های عامل را در اولویت قرار می‌دهند زیرا میزان آشنایی با روش‌های صحیح و بروز بودن برای ورود به بازارسرمایه، در بین جامعه تولیدی، بنگاه‌های اقتصادی و حتی سرمایه‌گذاران بسیار اندک است.

وی افزود: در شرایط فعلی حاکم بر اقتصاد باید به‌دنبال افزایش پتانسیل‌های بازار و ارتقای بورس بود؛ بازارسرمایه نسبت به دیگر بازارها یک دیگر عقب‌تر مانده و باید تلاش فعالان این بازار نسبت به گذشته دوچندان شود تا این فاصله برطرف شود.

شمس تاکید کرد: در همین راستا باید گام‌های موثرتری در راستای توسعه برداشته شود زیرا افزایش صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از نیازهای روز محیط کسب‌وکار کشور است.

ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
وقتی سودی در بازار های دیگر نباشد مجبور میشن راه بورس و سرمایه گذاری را یاد بگیرن زمان میخواد هربازاری که سود بیشتر بده سرمایه و نقدینگی هم همون جا میره عده ای هم فکر میکنن میتونن مثل گذشته بازار های موازی را راه بندازن
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: