تعداد بازدید : ۵۹۳
کد خبر : ۱۹۲۰۲۷
در پایان معاملات روز دوشنبه انجام می شود؛
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران گفت: این اقدام به منظور راه‌اندازی تابلوهای جدید این بازار تحت عنوان «پايه زرد»، «پايه نارنجي» و «پايه قرمز» صورت می‌گیرد و نمادهای بازار پایه‌ پس از انجام عمليات فنى و انتقال به تابلوهاي جدید، بازگشايي خواهند شد.

به گزارش بورس نیوز، بهنام محسنی درباره توقف نمادهاى مندرج در بازار پایه در پايان معاملات دوشنبه 20 خردادماه اظهار کرد: این اقدام به منظور راه‌اندازی تابلوهای جدید این بازار تحت عنوان «پايه زرد»، «پايه نارنجي» و «پايه قرمز» صورت می‌گیرد و نمادهای بازار پایه‌ پس از انجام عمليات فنى و انتقال به تابلوهاي جدید، بازگشايي خواهند شد.

وی افزود: نمادهايي که به دليل برگزارى مجمع يا انتشار اطلاعات حائز اهميت متوقف هستند، پس از ارائه اطلاعات لازم، بازگشایی می‌شوند.

معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران درباره طبقه‌بندی شرکت‌های درج‌شده در بازار پایه فرابورس در سه تابلو جدید این بازار بیان کرد: ناشرانی که روزهاي تاخير در ارائه اطلاعاتشان مطابق با «دستورالعمل اجرایي افشاي اطلاعات شركت‌هاي ثبت‌شده نزد سازمان» بيش از 100 روز نباشد در تابلو «پایه زرد» قرار می‌گیرند به شرط آنکه دفعات عدم ارائه صورت‌هاي مالي این ناشران مطابق با دستورالعمل یادشده بيش از 2 مرتبه نباشد و همچنین حداقل يك صورت مالي حسابرسي‌شده ارائه کرده باشند.

محسنی در خصوص شرکت‌هایی که در تابلو «پایه نارنجی» درج می‌شوند، توضیح داد: شرکت‌هایی که در دوره مورد رسيدگي حائز شرايط تابلوهای پايه زرد يا پايه قرمز نباشند در تابلو پایه نارنجی قرار می‌گیرند. از سوی دیگر در صورتی که اظهارنظر حسابرس مستقل و بازرس قانوني نسبت به هر يك از صورت­هاي مالي شركت اصلي يا تلفيقي گروه از نوع عدم اظهارنظر يا اظهارنظر مردود باشد، آن شرکت در تابلو پایه نارنجی درج خواهد شد.

معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران همچنین در خصوص شرایط شرکت‌هایی که در تابلو پایه قرمز قرار می‌گیرند، گفت:‌ ناشراني كه در دوره مورد رسيدگي حداقل يكي از 3 معیاری که در ادامه به آن اشاره می‌کنم را دارا باشند، در تابلو پايه قرمز درج مي‌شوند: معیار اول آن است که رأي بدوي يا قطعي مراجع قضايي مبني بر ورشكستگي ناشر صادر شده باشد. معیار دوم نیز موقعیتی است که مجمع عمومي فوق‌العاده يا مراجع قضايي رأي به انحلال ناشر داده باشند. معیار سوم هم نیز مربوط به این است که ناشر در سررسيد دوره‌هاي رسيدگي حداقل سه سال مالي متوالي صورت‌هاي مالي حسابرسي‌شده ارائه نكرده باشد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: