تعداد بازدید : ۷۲۳
کد خبر : ۱۹۲۰۴۱
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس:
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر برای بیمه‌ها صرفه اقتصادی داشته باشد که با هزینه بیمه بدنه خسارت افت را پرداخت کنند که چه بهتر، اما اگر برای بیمه‌های صرفه اقتصادی نداشته باشد می‌توان به عنوان یک گزینه دیگر به خسارت افت برای قرار گرفتن در آیتم‌های بیمه‌ای توجه کرد.

به گزارش بورس نیوز، زهرا سعیدی مبارکه درباره اینکه حق بیمه بدنه خودرو شامل افت قیمت نمی‌شود، اظهار کرد: بیمه‌ها باید شرایطی ایجاد کنند که خسارت افت خودرو نیز شامل بیمه شود، زیرا برخی باید در تصادفات خسارت‌های زیادی برای افت قیمت خودروی خارجی پرداخت کنند.

وی افزود: قیمت بیمه‌ها با توجه به اینکه از نوع بدنه، شخص ثالث و غیره هستند، متفاوت است. بیمه‌ها باید شامل گزینه‌ای شوند که اگر خودرویی داخلی و یا با قیمت ارزان‌تر با یک خودروی خارجی مدل بالاتر تصادف کرد خسارت افت توسط بیمه پرداخت شود.

نماینده مردم مبارکه در خانه ملت ادامه داد: بیمه صندوقی بوده که ورودی و خروجی آن از پرداخت‌های مردم است. اگر برای بیمه‌ها صرفه اقتصادی داشته باشد که با هزینه بیمه بدنه خسارت افت را پرداخت کنند که چه بهتر، اما اگر برای بیمه‌های صرفه اقتصادی نداشته باشد می‌توان به عنوان یک گزینه دیگر به خسارت افت برای قرار گرفتن در آیتم‌های بیمه‌ای توجه کرد.

سعیدی تاکید کرد: اگر فردی خودروی 30 میلیون تومانی داشته باشد و بخواهد 300 میلیون هزینه افت خسارت پرداخت کند امنیت خاطر برای رانندگی در سطح شهر را نخواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس دهم، گفت: فردی که ماشین ارزانقیمت سوار شده پولی برای پرداخت خسارت 300 میلیون تومانی ندارد. در نخستین جلسه کمیسیون اقتصادی با مدیران بیمه مرکزی موضوع اضافه شدن گزینه پرداخت هزینه افت خسارت به گزینه‌های بیمه ای مورد بررسی قرار می‌گیرد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: