تعداد بازدید : ۱۴۴۷
کد خبر : ۱۹۲۰۵۰
ساعت پنج‌و‌نیم عصر؛
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج‌و‌نیم امروز نیم نگاهی دارد به شایعه ادغامی مهم و پُر انکار تا تخلف یک هلدینگ در رعایت قانون و...
به گزارش بورس‌نیوز، باردیگر از سوی زیرمجموعه وزارت مالیه یعنی سازمان واگذاری مفت، خبر رسیده که «خُرده و بُرده و رفته» جالبی با سهل‌انگاری متداول این سازمان رخ داده است.
گویا قرار بوده که نحوه واگذاري شركت هرمزال و المهدي و هزارداستان تو در توی آن، فقط فروش کارخانه باشد و بس! فقط خود کارخانه نه بیشتر؟!
اما شنیده شده که ضاحب جدید کارخانه که رددیون خریده و آن کسی که واگذار کرده برگ جدیدی از شاهنامه را باز کردند زیرا نه تنها کارخانه بلکه اموال کارخانه یعنی محصولات تولیدی که در تملک دولت بوده را هم یا صاحب شدند یا فروختند (رددیون کردند) اما جالب آنجاست که مبلغ این واگذاریها تنها در ازای خود کارخانه بوده نه اموال تولیدی آن.
حال تصور کنید مدیری که کلا یک هفته در مظان اتهام نباشد، نام خود را در گینس باید ثبت کند و این فرد رفته بهارستان و در خصوص طرح چنین سوالی گویا از پاسخ بازمانده و از پنجره‌ها، ساختمان مجلس قدیم را تنها نظاره‌ کرده است. 
اما شرکت صاحب شده نیز گویا ادعای مالکیت نیز مطرح کرده اما باید گفت که برادرجان برقی، شما که قسط و رددیون و خلاصه با هزار راه و روش موفق شدید، حداقل این گیتار دولت را ازش نگیرید، دولت تا زمانی که اقساط كاملا پرداخت نشده كارخانه ملك دولت بوده و دولت در آن شراكت داشته و بايد روي نحوه هزينه‌ها و بحث نيروي انساني و همچنين نحوه فروش و... توسط دولت نظارت صورت مي‌گرفته، شما مدیریت کلان را از دولت گرفته‌اید و می‌خواهید چند صباح دیگر این واگذاری فاز جدیدی بر خود نبیند.

پخش مستقیم «برادرجان» از پاستور!
پس از اذان وقتی سریال برادرجان را نگاه می‌کنیم، درس زیادی از پندهای آن می‌آموزیم اما قسمت جذاب آن، آنچه خواهید دید است.
حالا زمانی که پاستور را نگاه می‌کنیم و داستان‌های برادر دیگری را که گوش می‌کنیم، می‌فهمیم که برداشت خارج از ضابطه‌ ۴۵میلیاردتومان از حساب نهاد ریاست‌جمهوری برای خرید دو منزل در کنار کاخ سعدآباد سورپرایز می‌کند، البته مردم از داخل ماشین خندانند چون برادرجان خندان است!
اما طبق شنیده گویا محکومیت نهاد ریاست‌جمهوری و پیروزی مالک در دادگاه به کمک قدرت افکارعمومی نیز عملیاتی شده است!

حذف نمایش سفارش‌ در بازار پایه جدید
شنیده شده که دوستان بورسی نزدیک به چهارراه جهان‌کودک درخصوص این حذف تاکید کرده که در اکثر بورس‌های معتبر دنیا موضوع کشف قیمت بدون نمایش سفارش‌های خرید و فروش یا با تاخیر در نمایش سفارش‌ها، صورت می‌گیرد و هدف از آن، این است که سرمایه‌گذار بر اساس تحلیل خود نسبت به خرید و یا فروش سهم در بازار اقدام کرده و به اصطلاح در بازار موج‌سواری نکند.
دوست‌جان، اسکیت سواری پیشکش، موج را از مردم نگیرید.

از دل بازار
* در «خکرمان» خبرها حاکی از انتشار خبرهایی از جمله خرید سه درصدی سهام نیروگاه ماهتاب گستر با ارز ۴۲۰۰ تومانی است در عین حال این شرکت بازار پایه ای خود را برای اعلام سود ۱۰ برابری که از قلم افتاده بوده آماده می کند.
* در «وآتی» این روزها خبرهایی مبنی بر فروش سهام «شیران» شنیده می شود.
* در نفت بهران نیز بزودی مدیر عامل جدیدی با کارنامه حضور در بازار سرمایه انتخاب می شود.

ادغامی به رنگ خون!
ظاهرا ادغام بانک‌ها قرار است بار دیگر تکرار شود اما اینبار نه نظامی‌ها بلکه غیرنظامی‌ها؛ قرار است که ۳بانک اما شما بشنوید ۲بانک و ۲موسسه مالی و اعتباری می‌خواهند جشن ادغام بگیرند؛ اما در ماجرای ادغام نظامی ها بانک سپه بود که چتر خود را باز کند اما قراراست اینبار ۴بانک در چرخ‌گوشت ریخته شود و تنها یک بانک بیرون آید ؛ وای از دل سهامدار این بانک‌ها که صورت‌های مالی آنها به قرمزی رنگ خون بوده و صدای ورشکستگی آنها از زیرزمین‌های خود این نهادهای مالی کم‌کم به بیرون درز می‌کند .

برپایی مزایده، آری؛ فروش، عمرا!
یکی از هلدینگ های بورسی که از مدت ها قبل ملزم به واگذاری برخی دارایی های خود شده، هر چند ماه یکبار آگهی مزایده منتشر می کند و بر حسب اتفاق همیشه تاریخ برگزاری مزایده روز قبل از یک تعطیلی چند روزه در نظر گرفته می شود تا بعد از آنکه مزایده لغو شد، ماجرا در ایام تعطیل به دست فراموشی سپرده شود. این بار هم دوازدهم خردادماه برای مزایده در نظر گرفته شد ولی در اقدامی قابل پیش بینی دو روز قبل این مزایده لغو گردید. بدون آنکه کسی به خود زحمت پرسیدن یک چرای ناقابل را بدهد.
فردوسی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
یک عده دزد و فاسد در مسند قدرت در سازمان نشسته اند و بعد از سودهای چند صد میلیاردی خودشان تازه بفکر تغییر قوانین من درآوردی خودشان افتاده اند چون خودشان زدند و بردند و خوردند و حالا در خودریی ها سوار شده اند. زندگی و سرمایه مردم هم شده بازیچه ی این ح....ه های فاسد.. آخه وقتی نشه قیمتها را دید چطوری باید برای خرید یا فروش اقدام کرد!!! مسئولان بی کفایت و ح....ه جوابگو باشید.
فردوسی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
بی غیرتها نمیان...

تجمع اعتراضی گسترده سهامداران نسبت به قوانین من در آوردی بازار پایه باید شکل بگیره.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
معامله با ارزش ذاتی چه صیغه ای یه؟شرکتهای با گزارش به روز قابل ارزشگذاری نیستند چه برسه به شرکتهای غیر شفاف پایه ای نادانی از سر روی هیئت مدیره سازمان بورس می‌باره
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: