تعداد بازدید : ۱۵۵۶
کد خبر : ۱۹۲۰۹۸
گزارش ساعت پنج و نیم عصر؛
۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش ساعت پنج و نیم عصر نیم‌نگاهی دارد به آقازاده مدیری که پدر یقه‌سفید دارد که اتفاقا نقاد خوبی است تا واردات مدیرانی از جنس گل‌به‌خودی استاداسدی!
بی کفایتی مدیر، سهم را بازار پایه ای میکند/ حضور یک ژن خوب در دو شرکت بورسی

به گزارش بورس نیوز، یکی از آقایون که همواره دم از احقاق حقوق مردم و اقشار ضعیف می‌زند، در حرکتی کاملا خیرخواهانه پسر خود را در ترکیب هیات مدیره یکی از شرکت‌های بورسی جا زده و مدیریت یکی از بخش‌های یکی از پتروشیمی مقابل شهرک مهاجران را نیز پیشکش آقا‌زاده کرده و البته ظاهرا رقم فیش حقوقی این ژن خوب هم چشمگیر است.

بی کفایتی مدیر سهم را بازار پایه‌ای می کند 
یکی دیگر از شرکت‌های بورسی که از مدت‌ها ملزم به افزایش سرمایه شده تا از بازار دوم بورس اخراج نشود، هیچ حرکتی در این مورد انجام نداده و جالب‌تر آنکه در مجمع چند روز قبل کل سود تحقق یافته که حدود دو برابر سرمایه فعلی شرکت بود بین سهامداران تقسیم شد. برخی سهامداران درصدی این شرکت از بی کفایتی مدیر گلایه دارند و معتقدند برای جناب مدیر اصلا انتقال به بازار پایین تر مهم نیست! 

کاغذ کاهی نیز رنگ دلار شد
روزگاری، روزنامه‌ها در دست افراد فرهیخته‌ای بود که برای انتشار عمومی اخبار تمام دار و ندار خود را حراج می‌کردند؛ ولی ظاهرا شرایط تغییر کرده و پای سودجویان به این صنف هم باز شده است. 
در بین دریافت کنندگان کاغذ روزنامه با ارز دولتی نام کسانی به چشم می‌خورد که تنها کار فرهنگی آنها خریدن سبزی خوردنی است که روزنامه را در آن پیچیده بودند چه برسد که حتی الفبای روزنامه‌نگاری را بدانند. اینکه چطور برخی اهالی بهارستان با ثبت یک نشریه بدون آنکه کسی حتی اسم نشریه‌شان را شنیده باشد، حجم قابل توجهی کاغذ روزنامه با نرخ ارز دولتی دریافت کرده اند خود جای سوال دارد.

بیمه‌ای که حرف‌های خود را بیمه‌ نمی‌کند
یکی از شرکت های بیمه ظاهرا حاضر به پرداخت مطالبات مربوط به بیمه تکمیلی درمان یکی از سازمان ها نیست. این شرکت هنوز گزارش عملکرد 12 ماهه 97 را هم منتشر نکرده و ظاهرا بر سر میزان ذخایر خسارت معوق این شرکت کسری هایی دارد که مشکل ساز شده است.

ارز دولتی برای پلاکارد و پُز دادن
مدیران یکی از شرکت‌های خودروسازی که اتفاقا در نزدیکی کارخانه آنها حدودا کیلومتر 15 جاده مخصوص، شرکت پیمانکاری پُل‌سازی را می‌بینند به فکر ادغام روش پُل‌سازی و خودروسازی افتادند به صورتی که ۲۵۷ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفت و حتی یک دستگاه خودرو هم تولید نکرد! می‌گویند کشتی‌گیران اینگونه حریف روسی را به پُل نزده بودند که مدیران وطنی این کار را انجام می‌دهند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: