تعداد بازدید : ۹۵۱
کد خبر : ۱۹۲۱۳۰
درآمد اجاره تنها عامل شناسایی سود ۱۵ریالی این شرکت کاغذی؛
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
در سال‌های اخیر و به لطف نقش کمرنگ هیات‌های پذیرش، به طور مدام شاهد جذب نقدینگی سرمایه‌گذاران و ورود شرکت‌های کاغذی و سرمایه‌گذاری‌هایی با پرسنلی در حدود ۱۵ تا ۲۰ نفر در بازار بورس هستیم.
حضور شرکت‌های کاغذی در بورس و نقش کمرنگ هیات‌های پذیرش
به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، یکی از این شرکت‌های سرمایه‌گذاری، کاغذی و با پرسنل تنها ۱۱ نفره، شرکت سرمایه‌گذاری گروه صنعتی ملی با سود خالصی 366 میلیون تومانی در سال است.

حضور شرکت‌های کاغذی در بورس و نقش کمرنگ هیات‌های پذیرش

مهم‌ترین عوامل درآمدی و سودآوری «وملی»، عملکرد شرکت کفش ملی و نیز درآمد غیر عملیاتی حاصل از اجاره دارایی‌های شرکت بوده و جهش سود مناسب شرکت کفش ملی از زیان ۱۰۹ میلیارد ریالی در سال ۱۳۹۶ به ۹۵ میلیارد ریال سود سال۱۳۹۷، به دلیل زیان انباشته‌ای ۱۷۸میلیاردی این شرکت در ابتدای سال۹۷، نه تنها منجر به شناسایی سودی برای شرکت سرمایه‌گذاری گروه صنعتی ملی در سال۹۷ نشده بلکه به دلیل وجود زیان انباشته ۸۳میلیارد ریالی در انتهای این سال، به نظر نمی‌رسد امیدی به شناسایی سودی از این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ باشد.

به عبارتی اگر درآمد ۴۰۴ میلیون تومانی این شرکت از محل اجاره نبود، این شرکت با تحقق زیانی در حدود ۲۰میلیون تومان، سهامداران خود را شگفت‌زده کرده بود. 

به نظر می‌رسد تجدید نظر هیات‌های پذیرش و سازمان بورس در چگونگی پذیرش و یا خروج شرکت‌های کاغذی و بی‌کیفیت از بازارهای بورس و فرابورس از ضروری‌ترین اقدامات سال جاری است.
فردوسی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
همین هیات پذیرش با دریافت صدها میلیارد تومن در ابتدا شرکتهای زیان ده را در بازار پایه فرابورس ثبت میکند و الان تازه از خواب بیدار شدن و با ایجاد قوانین عجیب و پیچیده سرمایه های مردم را بر باد میهند و یک دنیا استرس و نگرانی برای مردم و خانواده هایشان ایجاد کرده اند.
......
در این دو روزیکه مسئولان نالایق و بی کفایت بورس دوباره با ایجاد قوانین من درآوردی برای بازار پایه باعث زیان مردم شده اند و انبوهی از سهامداران و خانواده هایشان را در نگرانی و استرس قرار داده اند...
انگار نه انگار که اتفاقی افتاده و مسئولان بی کفایت و فاسد دوباره بری خود و دور و بری هایشان ایجاد رانتی دیگر کرده اند....

شرم بر شما باد...

فقط برید در صفحه فارس من ببینید چند هزار نفر مخالفت کرده اند و در سایت تالار بورس صفحه بازار پایه ببینید چه خبر هستش..!!!
امان از مفسدان و نون به نرخ روز خورها...!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: