تعداد بازدید : ۷۱۶
کد خبر : ۱۹۲۱۴۵
واکنش منفی به یک کاهش؛
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
شاخص‌های ضعیف اقتصادی کشورهای آسیایی و کاهش بی سابقه بازدهی اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری آمریکا، بورس‌های آسیایی را در معاملات روز چهارشنبه وارد محدوده زیان کرد.

به گزارش بورس نیوز به نقل از رویترز، شاخص "نیک کی ۲۲۵" با کاهش ۰.۰۱ درصدی و ایستادن در سطح ۲۰ هزار و ۴۰۸.۵۴ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ با ریزش ۰.۴۶ درصدی در سطح ۲۶ هزار و ۷۷۰.۸۳ واحدی بسته شد و شاخص "شانگهای کامپوزیت" با ۰.۹۲ درصد کاهش در سطح ۳۵۹۸.۴۷ واحدی بسته شد.

همچنین روند نزولی شاخص‌ها در اروپا نیز ادامه یافت به‌گونه ای که شاخص "دکس" بورس فرانکفورت آلمان با کاهش ۰.۳۱ درصدی به ۱۱ هزار و ۷۴۵ واحد رسید، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن ۰.۲۷ درصد عقب نشست و به ۷۱۵۵.۵ واحد رسید و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس فرانسه با عقب‌نشینی ۰.۵۳ درصدی به ۵۱۹۳ واحد رسید.

مقامات بانک مرکزی آمریکا امروز برای مشخص‌تر شدن وضعیت نشستی برگزار می کنند و سرمایه گذاران چشم انتظار نتایج این نشست اضطراری هستند. گفتنی است رئیس دفتر منطقه‌ای فدرال رزرو در سنت لوئیس از احتمال کاهش نرخ بهره در آینده نزدیک خبر داده بود.

بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه‌داری آمریکا به ۲.۰۸۸۲ درصد رسیده است که یکی از پایین‌ترین سطوح دو سال اخیر محسوب می‌شود. بازدهی اوراق قرضه دو ساله نیز به ۱.۸۶۵۳ درصد رسید. تشدید جنگ تجاری بین چین و واشنگتن در روزهای اخیر باعث شده است تا توافقات به دست آمده قبلی بین دو کشور نیز در معرض خطر قرار گیرند.

در آمریکا، شاخص "اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۲۸ درصد کاهش در سطح ۲۷۴۴.۴۵ واحد بسته شد. شاخص "نزدک کامپوزیت" با ریزش سنگین ۱.۶۱ درصدی تا سطح ۷۳۳۳.۰۲ واحدی دست به عقب‌نشینی زد اما شاخص "داو جونز" با ۰.۰۲ درصد افزایش خود را به سطح ۲۴ هزار و ۸۱۹.۷۸ واحد رساند.


 


 


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: