تعداد بازدید : ۶۰۹
کد خبر : ۱۹۲۲۰۴
مدیر مالی توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
شرکت حمل و نقل ریلی پارسیان هم با توجه به خرید یکصد دستگاه واگن نو (حدود دو سال پیش) مشمول این معافیت شده و فعلا از معافیت مالیاتی برخوردار بوده و این موضوع در صورت های مالی شرکت لحاظ شده است.
به گزارش بورس نیوز، یکی از سهم های پربازده سال 98 سهم شرکت توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان بوده که در 3 ماه اخیر بیش از 70 درصد رشد قیمت داشته است. این شرکت با وجود روند صعودی درآمد، اما به دلیل رشد بهای تمام شده، در سود خالص تحقق یافته افت داشته است. این شرکت چندی قبل در یک شفاف سازی اعلام کرد شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با افزایش نرخ حمل محصولات از ابتدای تیرماه 97 موافقت کرده است. البته با توجه به اینکه افزایش نرخ حمل هنوز ابلاغ نشده، در صورت های مالی «حپارسا» هم لحاظ نشده است؛ ولی نکته اینجا است که با افزایش نرخ حمل محصولات، هزینه دسترسی به شبکه ریلی هم افزایش خواهد یافت و احتمالا افزایش نرخ حمل اثر چندانی بر سودآوری شرکت نخواهد داشت. 

محمدرضا معروفی مدیر مالی شرکت حمل و نقل ریلی پارسیان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص افزایش تعرفه های حمل بیان کرد: افزایش تعرفه حمل و نقل هنوز قطعی نشده و به محض قطعیت اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.

وی افزود: امیدواریم این موضوع در سال مالی جاری به نتیجه برسد. هر چند افزایش تعرفه قطعیت نیافته، اما احتمالا در صورت افزایش، نرخ های سال قبل را هم در بر خواهد گرفت.

مدیرمالی «حپارسا» در رابطه با معافیت های مالیاتی استفاده از واگن های جدید اظهار داشت: طبق قانون مالیات های مستقیم، سرمایه گذاری های داخلی از برخی معافیت های مالیاتی برخوردار است و شرکت حمل و نقل ریلی پارسیان هم با توجه به خرید یکصد دستگاه واگن نو (حدود دو سال پیش) مشمول این معافیت شده و فعلا از معافیت مالیاتی برخوردار بوده و این موضوع در صورت های مالی شرکت لحاظ شده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: