تعداد بازدید : ۲۱۳۵
کد خبر : ۱۹۲۲۳۴
مُهر تایید وزیر اقتصاد بر ادغامی دیگر؛
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
ابهامات و شایعاتی که در انتهای هفته گذشته ناشی از ادغام بانک و موسسات غیرنظامی به گوش خورده بود توسط وزیر اقتصاد پاسخ داده شد.
آیا «ملل» کلیددار هیات سرپرستی «نور» می‌شود؟ / آژیر قرمز از باب‌همایون بلند شد!

به گزارش بورس‌نیوز، شایعه ادغام موسسه اعتباری ملل با بانک دی، موسسه اعتباری نور و بانک سرمایه این روزها جدی‌تر شده و گفته می‌شود سکاندار «وملل» این روزها تحت فشار بانک‌مرکزی برای پذیرش هیات سرپرستی یا ادغام این 3 بانک بحران زده قرار گرفته است.

اگرچه این 3 بانک به آستانه بحران رسیده، املاک و دارایی‌های زیادی دارند که از ارزش بالایی برخوردار است؛ ولی شرایط اقتصادی کشور، به راحتی اجازه نقد کردن این اموال را نخواهد داد. 

این شایعه در شرایطی مطرح‌شده که هنوز تلخی خاطره ادغام بانک‌های نظامی از خاطر سهامداران پاک نشده و ضمنا ترکیب این سه بانک مشکل‌دار در هر بانک یا موسسه مالی می‌تواند فاجعه‌ای جدی به بار آورد. 

آیا «ملل» کلیددار هیات سرپرستی «نور» می‌شود؟ / آژیر قرمز از باب‌همایون بلند شد!

وضعیت این ۳ بانک دی، سرمایه و نور به حدی وخیم است که به نظر می رسد قرار است از مشتی گوشت فاسد، کبابی برای سهامداران فراهم شود که حاصل آن جز مسمومیت و ضرر و زیان سهامداران نخواهد بود.
 
خبرنگار بورس‌نیوز در روزهای تعطیل اواسط ماه‌رمضان در دفتر سرپرست موسسه نور حضور پیدا کرد و قرار شد نسبت به شفافیت این موضوع و برخی مسائل دیگر اقداماتی به عمل آید، ولی تاکنون مدیران این بانک مهر سکوت بر لب زده‌اند و حتی قول کلامی خودشان که از دهان مبارک جاری شد را کاملا به فراموشی سپردند.

پس از انتشار این خبر بر خروجی بورس‌نیوز، این موضوع را فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی جویا شدیم.

وزیر اقتصاد با تایید روی دادن این ادغام اظهارکرد: اصل مسئله و ادغام این بانک‌ها صحیح است و تمامی سعی مجموعه پولی و مالی اینگونه بوده که سهامداران این مجموعه‌ها با مشکل مواجه نشوند.

وی افزود: البته از میان بانک‌های نام برده، بانک‌ دی جزو ادغامی‌ها نیست.

بر پایه این گزارش، بنابراین با تکیه بر سخنان وزیر اقتصاد می‌توان به دو فرضیه مواجه شد که نخست اضلاع مربع این ادغام با تغییراتی مواجه شود و شاید از این پس شاهد مثلث ادغام غیرنظامی‌ها باشیم و یکی از بانک‌ها حذف شود یا اینکه نام بانک‌دیگری بجای بانک مذکور وارد گود ادغام‌ها شود.

در خصوص ادغام بیشتر بخوانید .
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
بانک دی جزو ادغامی ها نیست
مدیر پایگاه وزیر اقتصاد افزود البته از میان بانک‌های نام برده، یکی از بانک‌ها جزو ادغامی‌ها نیست.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: