کد خبر : ۱۹۲۲۴۸
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در حال حاضر جهت تشکیل زندگی مشترک وام ازدواج در اختیار جوانان قرار می‌گیرد. مجلس طی سه سال گذشته به صورت میانگین بیش از 150 درصد میزان وام ازدواج را افزایش داده است.

به گزارش بورس نیوز، سیده فاطمه حسینی در خصوص ابلاغ آیین‌نامه پرداخت وام ازدواج توسط بانک مرکزی، اظهار کرد: موضوع ازدواج جوانان یکی از موضوعات اساسی در کشور بوده که دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی در این حوزه برای زوجین در جهت تشکیل زندگی وجود دارد که یکی از این مسائل مالی است.

وی افزود: در حال حاضر جهت تشکیل زندگی مشترک وام ازدواج در اختیار جوانان قرار می‌گیرد. مجلس طی سه سال گذشته به صورت میانگین بیش از 150 درصد میزان وام ازدواج را افزایش داده و سال اول میزان تسهیلات 300درصد، سال دوم 50 درصد و سال سوم هم نسبت به سال قبل 100 درصدی افزایش یافته است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در خانه ملت، ادامه داد: تلاش کردیم متناسب با نرخ تورم و کاهش ارزش پول ملی رقم وام ازدواج افزایش یابد. یکی از نگرانی‌های مجلس در زمان بررسی بودجه و تصویب وام ازدواج سختگیری درباره ضامن بود، زیرا برخی جوان‌ها به خاطر این سختگیری‌ها از دریافت تسهیلات منصرف می‌شوند.

حسینی تاکید کرد: مردم برای دریافت سایر وام‌ها با مبلغ 30 میلیون تومان حداقل 2 ضامن نیاز دارند، اما در مجلس برای پرداخت سادهتر تسهیلات ازدواج مصوب شد که دریافت وام ازدواج با یک ضامن انجام شده تا تعداد زیادی از جوانان کشور بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی بیان کرد: تشخیص اعتبار ضامن برعهده بانک‌ها است. بانک‌ها در این زمینه باید طوری عمل کنند که جوانان از این منابع برخوردار و برای آغاز زندگی مشترک مبلغ حداقلی برای ازدواج آنها فراهم شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم، گفت: از سوی دیگر باید شرایط تایید ضامن طوری فراهم شود که منابع بانک‌ها به آنها بازگشت داده شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" قیستو " حسابرس و بازرس قانونی انتخاب کرد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "حکشتی " در آخرین روز تابستان

مجمع عمومی عادی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ برگزار خواهد شد.
در مجمع

در مجمع " صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صباتامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
اقدام به تغییر هیات مدیره

اقدام به تغییر هیات مدیره "حتاید" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: