تعداد بازدید : ۱۳۳۰
کد خبر : ۱۹۲۳۳۶
آنچه در مجمع سبحان دارو مطرح شد؛
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
مدیرعامل سبحان دارو گفت:در آمدهای عملیاتی این شرکت نسبت به سال مالی گذشته 23 درصد و سود ناخالص شرکت نیز رشد 44 درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش بورس نیوز، غلامحسین مهرعلیان مدیرعامل شرکت سبحان دارو در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت گفت: تعداد محصولات تولیدی این شرکت در مجموع 128 و محصولات خدماتی نیز 10 مورد است.

وی با اشاره به کسب رتبه بالاترین تولیدکننده تعدادی محصولات دارویی کشور توسط سبحان دارو گفت: 406 نفر در این شرکت مشغول به فعالیت هستند و تاکنون سبحان دارو اقدامات اجتماعی زیادی از جمله تصفیه پساب صنعتی کارخانه، ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه و افزایش ایمنی کارگران را نیز انجام داده است.

مهرعلیان خاطرنشان کرد: این شرکت در سال 56 تاسیس و در سال 62 به بهره برداری رسید و هم اکنون سرمایه شرکت 103 میلیاردتومان است.

مدیرعامل سبحان دارو با بیان اینکه در آمدهای عملیاتی این شرکت نسبت به سال مالی گذشته 23 درصد و سود ناخالص شرکت نیز رشد 44 درصدی را تجربه کرده است، افزود: در سال مالی گذشته فروش ریالی قرص و دراژه 40 درصد، کپسول 3درصد، پمادوکرم نیز رشد 35 درصدی راتجربه کردند تا جایی که 95 درصد فروش شرکت در سال گذشته به قرص و دراژه اختصاص یافت.

وی با اشاره به صادرات 9 قلم دارو در سال مالی گذشته گفت: اگرمحدودیت های وزارت بهداشت اعمال نمی شد میزان بیشتری دارو صادر می شد.

مهرعلیان خاطرنشان کرد: ساخت انبار مطابق با اصول GMP به متراژ 4800 مترمربع، خرید یک دستگاه ماشین بلیسترینگ و کارتونینگ و خرید یک دستگاه بخار از جمله های برنامه های این شرکت برای سال 98 محسوب می شوند.

مدیرعامل سبحان دارو ادامه داد: ساخت اتاق آبساز و آماده سازی محل نصب تجهیزات آبسازخریداری شده، نصب و راه‌اندازی سیستم مانیتورینگ سایت نیمه جامدات، نصب و راه اندازی سیستم کنترل پر و خالی بلیستر و نصب و راه‌اندازی دستگاه کوتر دراژه از جمله اقدامات انجام شده توسط شرکت سبحان دارو در سال 97 محسوب می شوند.


رشد 44 درصدی سود ناخالص «دسبحان» در سال 97براساس این گزارش، در ادامه مجمع گزارش عملکرد هیات مدیره و حسابرس شرکت قرائت شد که مشروح آن را در ذیل می خوانید:


استراتژی های شرکت:


· حفظ خطوط تولید موجود

· توسعه خطوط و افزایش ظرفیت های تولیدی با اجرای پروژه های در دست اجرا و آتی

· تولید محصولات تحت لیسانس شرکت های معتبر اروپایی

· توسعه جغرافیایی بازار

· استقرار GMP در خطوط تولید

· توسعه منابع انسانی

· افزایش فروش و قرار گرفتن در رتبه هفتم شرکت های برتر دارویی در افق 5 سالهسرمایه و ترکیب سهامداران

سرمایه شرکت در سال مالی منتهی به 29 اسفند 97 مبلغ 1030 میلیاردریال منقسم به 1030 میلیون سهم بانام یک هزارریالی، تماما پرداخت شده است.

رشد 44 درصدی سود ناخالص «دسبحان» در سال 97شرکت از منظر بورس اوراق بهادار


وضعیت سهام شرکت طی سال جاری و سه سال اخیر به شرح زیر است:

رشد 44 درصدی سود ناخالص «دسبحان» در سال 97رشد 44 درصدی سود ناخالص «دسبحان» در سال 97

سود انباشته در پایان سال 97


رشد 44 درصدی سود ناخالص «دسبحان» در سال 97


براساس این گزارش، در پایان این مجمع 670 ریال سود به ازای هر سهم تخصیص یافت و حق حضور و پاداش اعضای هیات مدیره نیز 13.333.333 ریال و 2778 میلیون ریال در نظرگرفته شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.