تعداد بازدید : ۷۹۰
کد خبر : ۱۹۲۴۶۱
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دلالان از افزایش قیمت برنج سود ویژه‌ای کسب می‌کنند زیرا در حال حاضر کشاورزان برنجی در انبارهای خود ندارد.

افزایش قیمت برنج اصلا به جیب کشاورز نمی رود

به گزارش بورس نیوز، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی درباره گران شدن قیمت برنج در بازار، اظهار کرد: افزایش قیمت برنج فارغ از اینکه کاذب بوده، اصلا به جیب کشاورز نمی‌رود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: دلالان از افزایش قیمت برنج سود ویژه‌ای کسب می‌کنند زیرا در حال حاضر کشاورزان برنجی در انبارهای خود ندارد. افزایش قیمت برنج باعث شده تا مسئولین برای کاهش قیمت به واردات روی بیاورند.

وی، ادامه داد: دلالان و مافیای برنج با نقشه ماهرانه در مقطعی از زمان قیمت این محصول را افزایش می‌دهند تا بتوانند محصولی را که از کشاورزان با قیمت پایین در فصل برداشت خریداری کرده‌اند را به قیمت بالا بفروشند و از سوی دیگر به دولت القا کنند که کمبود این محصول در بازار سبب افزایش قیمت آن شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: از دولت انتظار داریم که به این مساله ورود کند تا از قیمت کاذب برنج ورود جلوگیری شود. مسئولان با یک حساب سرانگشتی متوجه می‌شوند که برنج به وفور در انبارها وجود دارد و نباید اجازه دهد که به اقشار زیر طبقه متوسط به دلیل بالا بودن قیمت آن فشاری وارد آید.

این نماینده مردم در مجلس گفت: برنجی که در حال حاضر در بازار با قیمت بالا وجود دارد در بهترین حالت ممکن با یک سوم قیمت از کشاورزان خریداری شده است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: