تعداد بازدید : ۱۳۷۹
کد خبر : ۱۹۲۴۸۸
گزارش ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به یک واگذاری که بر باد هوا رفت و باز هم هیاهوی بسیار برای هیچ این بار به بهانه بلاکچین و...
به گزارش بورس نیوز، باز هم بوی ادغام می آید. آن هم ادغام بانک ایران و ونزوئلا در بانک توسعه صادرات ! ظاهرا اهالی میرداماد به همین خاطر هم حکم مدیرعامل بانک ایران و ونزوئلا را فعلا صادر نکرده اند. اینکه چرا با صرف هزینه زیاد و هیاهوی بسیار از راه اندازی یک بانک، یک پروژه تبلیغاتی می سازیم و بعد تصمیم به ادغام میگیریم، خود معما است.

اما عجیب تر از آن این است که بعضی بانک هایی که تا کنون مثل اسکروچ دو دستی اموال خود را چسبیده بودند و به هر بهانه ای از زیر بار واگذاری شانه خالی می کردند، اعلام کرده اند قصد واگذاری برخی شرکت های تابعه را دارند؛ آن هم در بستر بلاکچین !
کارشناسان حوزه بلاکچین هم با شنیدن این حرف پوزخندی زده و گفتند این بندگان خدا اصلا معنی بلاکچین را می دانند؟ واقعا فکر کرده اند ارز دیجیتال و بلاکچین قرار است برایشان مشتری خلق کند یا اعتبار بیافریند؟ خلاصه که به نظر می رسد این بار هم خبری از واگذاری اموال مازاد نیست ولی این جماعت پیشرفت کرده و برای سرگرم کردن ملت، بهانه ای مدرن تر یافته اند!

البته این مدرنیته فقط شامل این صنف نبوده و یکبار دیگر سیاست گذاران غیور شگفتی ساز شدند و از رمزارز ملی سخن گفتند. چطور ممکن است با وضعیت فعلی کشور و بی اعتمادی دنیا به ما، ارز دیجیتال ملی ما خواهان داشته باشد؟ این همه هیاهو برای چیست؟ چطور تا چندی قبل ارزهای دیجیتال کلاهبرداری بود و الان حتی برنامه هایی که تخصص شان آموزش آشپزی و سرمه دوزی بوده سر از این حوزه درآورده اند؟ معجزه ای رخ داده و از قبح رمزارزها کاسته شده یا داستان دیگری پشت پرده در جریان است؟

چند شغل همزمان آن هم در شرکت های رقیب
مدیرعامل یکی از مجموعه های بزرگ همزمان عضو هیئت مدیره 4 شرکت رقیب نیز هست. جالب تر آنکه  ایشان ناظر بر عملکرد مجموعه ای بزرگ شده که فرزند، برادر دامادجان و خواهرزاده ایشان مجری انجام کار هستند! باز هم بگوئید ژن خوب اثر ندارد

بحث ژن خوب شد، یاد یکی از ژن های خوب افتادیم که هفته گذشته از شایعه یک تخلف بزرگ از ایشان در همین بخش نوشتیم و امروز خبر رسید ایشان در بازداشت به سر می برند! اتهام این بار فراتر از بالا کشیدن چند هزار میلیارد ناقابل و لایی کشی با مازراتی است. در صورت ثابت شدن این اتهام، پدر این آقازاده که اتفاقا اصرار زیادی هم روی اهمیت ژن خوب داشتند، دچار دردسر جدی خواهند شد.

دشتی که بر باد رفت
واگذاری بزرگترین مجموعه کشت و صنعت کشور این روزها حسابی خبرساز شده. بعد از لغو اولین واگذاری، این مجموعه با قیمتی نازل به یکی از مدیران نام آشنای صنعت غذایی واگذار شد؛ اما ظاهرا این بار هم این واگذاری بر باد هوا رفته و تصمیم به لغو آن گرفته اند. البته مجریان واگذاری به محض شنیدن خبر احتمال لغو این قرارداد، فغان برآورده اند که کی گفته؟؟ کو خبرش؟؟
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.