تعداد بازدید : ۱۱۵۸
کد خبر : ۱۹۲۵۳۴
کارشناسان بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کردند:
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
با در نظر گرفتن کلیه جوانب، گروه فلزی و معدنی چشم انداز روشن تری نسبت به سایر صنایع دارد.
پیش بینی روند بازار سرمایه در فصل تابستان + معرفی گزینه های برتر

به گزارش بورس نیوز، با توجه به انتشار گزارش عملکرد 12 ماهه اکثر صنایع بورسی و نیز شفاف شدن وضعیت فروش در سال جاری، روند بازار سرمایه در فصل تابستان تا حدی قابلیت پیش بینی یافته و بسیاری از سهامداران در تدارک اصلاح پرتفوی خود هستند. به همین منظور نظر چند تن از کارشناسان ابزار سرمایه در خصوص پیش بینی روند بازار در فصل تابستان و گزینه های برتر جهت سرمایه گذاری را جویا شدیم.

علی قدرتی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری بصیر کوثر در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: روند تولید و فروش شرکت ها نویدبخش تابستان داغی است و به نظر می رسد روند کلی بازار سرمایه در 3 ماهه آینده مثبت خواهد بود. به رشد شرکت های معدنی و فلزی و صنایع غذایی، و نیز صنایع تجهیزاتی بسیار خوشبین هستم. گروه بانکی هم به دلیل روند رو به رشد سودآوری، گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری خواهد بود.

هومن عمیدی کارشناس بازار سرمایه در همین راستا به بورس‌نیوز گفت: تثبیت نرخ دلار در محدوده 12 تا 14 هزار تومان، اتفاق مثبتی برای بازار سرمایه است و به همین دلیل هم روند کلی بازار سرمایه در 3 ماهه دوم سال را صعودی ارزیابی می کنم. ضمن اینکه موضوع تمدید معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها، می تواند بهانه خوبی برای رشد سهم ها باشد. همچنین بسیاری از صنایع، مجوز افزایش نرخ فروش محصول گرفته و این افزایش نرخ ها اعمال شده و این اتفاق هم اثر مثبتی بر جای خواهد گذاشت. با در نظر گرفتن کلیه جوانب، گروه فلزی و معدنی چشم انداز روشن تری نسبت به سایر صنایع دارد.

امین قهرمانی کارشناس بازار سرمایه در این مورد به بورس‌نیوز گفت: روند بازار سرمایه بیش از هر چیز تحت تاثیر نرخ ارز قرار دارد. به نظر می رسد نرخ ارز صعودی بوده و دلار تا قیمت 15 هزار و 500 تومان جای رشد دارد. افزایش نرخ ارز، روند بازار سرمایه را هم مثبت خواهد کرد. شرکت های پالایشی، دارویی و تا حدودی هم گروه فلزات پتانسیل بیشتری برای رشد خواهند داشت. 

وی در رابطه با خبر تمدید معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی دارایی ها برای تمامی شرکت های بازار سرمایه که از طرف معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس مطرح کرده اند اظهار داشت: از مدتی قبل زمزمه تمدید مهلت معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها شنیده می شود که البته شنیده های قبلی حاکی از امکان این افزایش سرمایه بر اساس صورت های مالی سال 96 و نیز برخی پیش شرط های دیگر بود. 

این کارشناس بازارسرمایه تاکید کرد: قیمت بعضی سهم ها مثل سهم ایران خودرو هم با این زمزمه رشد زیادی کرده است. در حال حاضر نمی توان با صرف یک خبر از قول یکی از مسوولان بدون آنکه جزئیات خبر مشخص باشد، اظهار نظر کرد. اگر شرایط این معافیت مالیاتی مانند سال قبل فقط شرکت های مشمول ماده 141 را در بر بگیرد، فقط بعضی تک سهم ها مانند سهم ایران خودرو را تحت تاثیر قرار خواهد داد؛ ولی اثر این خبر را بر کلیت بازار سرمایه چندان بااهمیت ارزیابی نمی کنم.

درباره پیش بینی نرخ ارز اینجا بیشتر بخوانید.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: