کد خبر : ۱۹۲۵۳۸
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس:
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس گفت: بانک مرکزی باید تمام لیست‌هایی که تا امروز ارز دولتی و نیمایی برای کالاهای اساسی گرفتند را منتشر کند ما از سوی فراکسیون نامه‌ای به بانک مرکزی فرستاده و درخواست کردیم ولی متاسفانه هیچ لیستی تحویل ما داده نشده است.

به گزارش بورس نیوز، امیر خجسته دررابطه با انتشار لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی و نیمایی توسط بانک مرکزی اظهار کرد: بانک مرکزی باید تمام لیست‌هایی که تا امروز ارز دولتی و نیمایی برای کالاهای اساسی گرفتند را منتشر کند ما از سوی فراکسیون نامه‌ای به بانک مرکزی فرستاده و درخواست کردیم ولی متاسفانه هیچ لیستی تحویل ما داده نشده است. ما به دنبال این هستیم که کسانی که با رانت، ارز دولتی و حتی نیمایی گرفته اند و به خارج از کشور بردند منتشر شود.

وی افزود: بانک مرکزی باید پاسخگو باشد سرمایه و پول بیت‌المال به مبلغ ۱۸ میلیارد دلار که از منابع ارزی کشور بود و فقط ۹ میلیارد دلار آن به سامانه‌نیما برگشته کجا رفته است؟

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری بیان کرد: بانک مرکزی در مقابل مجلس مقاومت می‌کند. اما این بانک باید به مجلس پاسخ دهد و ما به عنوان فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی به طور جد پیگیر این مساله هستیم.

خجسته تصریح کرد: در شرایط فعلی جنگ اقتصادی دولت برنامه خاصی ندارد و تقسیم‌بندی ارز دولتی و نیمایی به این معناست دست یک عده دلال را به بازار باز می‌شود تا ارز را عرضه و مدیریت کنند در حالیکه ارز باید به دست مردم برسد.

نماینده مردم همدان در خانه ملت تاکید کرد: دولت باید یک برنامه‌ریزی صحیح برای ۱۴ میلیارد دلار اعلام کند که چگونه این مبلغ به دست مردم خواهد رسید و باید لیست تمام افرادی که از دولتی و نیمایی دریافت کرده‌اند را به مجلس ارائه دهد.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری گفت:چند نرخی بودن ارز باعث سردرگمی در بازار ارز و ورود دلالان به این بازار شده است، دولت نباید در قبال مشکلات مردم سکوت کند قانون‌شکنی ابتدا از دولت شروع شده و مجلس نیز در قبال سکوت دولت، سکوت کرده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "غسالم" از آخر پاییز آغاز می شود

شرکت سالمین از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"تجلی" در بیست و یکمین روز خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار می‌شود.

"شغدیر" به زودی به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی غدیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۸برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "غشوکو" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت شوکوپارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: