تعداد بازدید : ۱۱۵۰
کد خبر : ۱۹۲۶۰۹
ساعت پنج‌و‌نیم عصر؛
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج‌و‌نیم امروز نیم نگاهی دارد به جیغ بلندی که سهامداران از نارضایتی کشیدند تا مجلسی که برای سهامدار هدیه پاتختی ندارد.
جیغ بنفش سهامدار در بین لوله‌ها / مجلس عروسی که سود پاتختی ندارد

به گزارش بورس‌نیوز، در ساعت پنج‌ونیم امروز می‌خوانیم که یکی از بانک‌های جنب خیابان طالقانی ۳۶۰۰ میلیارد تومان سود خرید و فروش ارز را در صورت‌های مالی سال۹۷ اعلام کرده تا ۹۲درصد زیان آن کاسته شودِ نکته انتقادی آن است که بانک ارز میفروشد اما می‌روند چهارتا دلال سر خیابان را دستگیر می‌کنند و به بزرگ‌ترین دلال‌ها که بانک‌ها هستند و به‌جای حمایت از تولید تنها ضد تولید عمل می‌کنند نیز کسی کاری ندارد.

پذیرایی در حافظ
یکی از انتقادهایی که در سال جاری عرضه‌های اولیه را به حاشیه کشیده برگزاری مجمع تنها کمتر از 10 روز از آن عرضه‌اولیه است؛ چرایی سکوت و عدم ارائه راهکار از سوی ملاصدرانشینان کاملا جای تعجب دارد و اینکه هر روز توپ را از جهان‌کودک به حافظ پاس‌کاری می‌کنند نیز عجیب‌تر!
اعتماد بازار در حالی به توپ تبدیل شده که سرمایه مردم در این شرکت‌ها به صورت غیرمستقیم بلوکه شده زیرا سهامداران بخاطر مبالغ زیر 10 هزارتومان که اغلب تقسیم سود می‌شود، حال ایستادن در صف را ندارند زیرا صف گوشت، مرغ و ... در نزدیکی ملاصدرا تقسیم نمی‌شود.

جیغ سهامدار بلند شد
لوله‌سازی که امروز مجمع برگزار کرده بوده جیغ بنفش سهامدار را شنیده زیرا عملکرد ضعیف شرکت به‌گونه‌ای بوده که تولید و فروش شرکت باعث شده شرکت زیان داشته باشد؛ از سوی دیگر اعتراض مردم بخاطر مجمع قبلی که به دلیل به حد نصاب نرسیده بود نیز کاملا آتش زیر خاکستر این مجمع شد.

صدای پاستور از بهارستان آمد
یکی از بهارستان نشینان به تازگی گفته که از همسایه کناری قوه خود، صدای داد و بیداد شنیده که چرا فلکه نفت را نمی‌توانی باز کنی و اگر تدبیر ما را نداری، تو نیز بی‌تدبیری و باید تابلوی تعویض یا استعفا را بالا بیاوری؛ حال اینکه در چنین شرایطی بازی چند چند است، خدا می‌داند زیرا حدنصاب دولت نیز با توجه به چندسال باقی مانده از عمر دولت و احتمال استیضاح و تعویض‌های دولت که کم نیست، این حاشیه را برای دولت ایجاد می‌کند که شاید دولت تعویض کابینه را هم به خود ببیند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
«سهام و خصوصی‌سازی»
رئیس جمهور در نشست خبری، از تمرکز دولت بر فروش سهام، خصوصی‌سازی و مالیات خبر داد و آغاز «انتشار اوراق دولتی» از مهرماه، «رشد سرعت فروش سهام» و «واگذاری سهام شرکت‌های دولتی» را نوید داد.