تعداد بازدید : ۸۹۸
کد خبر : ۱۹۲۶۳۳
در گفت‌وگو با عضو هیات مدیره کانون کارگزاران بررسی شد؛
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
تجربه سهامداران نسبت به برگزاری مجامع پس از عرضه‌های اولیه در سال‌جاری مناسب نبود زیرا سهامداران برای دریافت سود اندک به بانک‌ها مراجعه نمی‌کنند و این نقدینگی در حساب شرکت‌ها باقی خواهد می‌ماند.
علیرضا تاج‌بر عضو هیات مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگو با خبرنگار بورس‌نیوز با ارزیابی چرایی ایجاد ذهنیت منفی نسبت به عرضه‌های اولیه قبل از برگزاری مجامع و بلوکه شدن سرمایه‌های مردم، اظهارکرد: تصمیم‌گیر اصلی عرضه‌اولیه و مجامع طبیعتا بورس است و باید چرایی آن از سوی مسئولین پاسخ داده شود اما ظاهر قضیه اصلا خوشایند سهامداران نیست.

وی ادامه داد: باید تحلیل مسئولین را نسبت به عرضه‌های اولیه هنگام برگزاری‌های مجامع جویا شد زیرا تجربه بازار مخصوص بر نماد «دکپسول» چندان مناسب نبود و هنگامی که سود تقسیم شد، طبیعتا بسیاری از سهامداران برای دریافت سود خود به بانک‌ها مراجعه نمی‌کنند و این نقدینگی در حساب شرکت باقی خواهد ماند.

مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین در پاسخ به اینکه ثبت‌نام در سجام و ثبت شماره حساب برای چنین مواقعی است، افزود: با تکمیل پروژه‌ شرکت سپرده‌گذاری، شماره حساب منحصربه‌فردی برای سهامداران ثبت و دیگر نیازی به پیگیری و شماره‌حساب یا فکس کردن دیگر نیست.

تاج‌بر تاکید کرد: اگر این سامانه سجام به ناشرین متصل شود و منبع دریافت شماره حساب در سامانه سجام تعیین شود؛ حتی هزار تومان را هم می‌توانند به حساب سهامدار واریز کنند؛ هدف این پروژه واریز منابع به سهامداران بوده و امیدواریم زودتر این اتفاق رخ دهد
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
خوب چه زماني حساب اعلام شده سهاماران در سجام جهتواريز سودهاي واريز نشده فعال ميشه
یک دلسوز
ROMANIA
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
آیا بهتر نیست بعد از مجمع عرضه بشه که هم سهامداران بدونن چه سهمی رو با چه قیمتی می خرند . در دکپسول شاهد ابطال معاملات به نفع سهامداران خرد بودیم که ناشی از اطلاعات فاش نشده قبل از مجمع و پیش بینی های های نه چندان درست از قیمت واقعی سهم بودیم که باید فکری به حال آن شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: