تعداد بازدید : ۱۶۸۲
کد خبر : ۱۹۲۶۳۴
مدیر نظارت بر شرکت های گروه دارویی برکت در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
با توجه به افتتاح شهرک صنعتی دارویی برکت در روز سه شنبه (فردا)؛ احتمال حذف ارز دولتی دارو؛ و همچنین موجودی مواد اولیه شرکت های گروه؛ چشم انداز روشنی برای آینده متصور هستیم
به گزارش بورس نیوز در خبرها آمده روز پنجشنبه حذف دلار 4200 تومانی تعیین تکلیف می شود. از بین صنایع بورسی، صنعت دارو بیشترین وابستگی به ارز دولتی را دارد. 
از سوی دیگر، بزرگترین هلدینگ دارویی بورس این روزها چشم انتظار اتفاق مثبت دیگری هم هست. افتتاح بزرگترین شهرک صنعتی دارویی کشور در زمینی به مساحت 200 هکتار شامل 201 قطعه زمین در تقریبا 53 درصد از زمین و مابقی هم شامل فضای سبز و عمومی و اداری. برکت با این افتتاح برکت خواهد داشت.

علی فلاح پور مدیر نظارت بر شرکت های گروه دارویی برکت در گفتگو با بورس نیوز در خصوص تاثیر حذف ارز دولتی بیان کرد: حذف ارز دولتی برای صنعت دارو اتفاق مثبتی خواهد بود؛ ولی به نظر می رسد این اتفاق در کوتاه مدت رخ نخواهد داد. به هر حال حتی در صورت تصویب حذف ارز دولتی دارو، باتوجه به حساسیت های بازار دارو و نیز مقاومت بیمه ها، اجرای آن احتمالا چند ماهی به طول می انجامد و به نیمه دوم سال موکول خواهد شد.

مزایای حذف ارز دولتی
وی افزود: حذف ارز دولتی دارو به معنای افزایش نرخ فروش شرکت های دارویی و به تبع آن رشد درآمد فروش ریالی خواهد بود. 
دارو کالایی استراتژیک بوده و در صورت افزایش قیمت، فروش به مصرف کنندگان واقعی احتمالا کاهش محسوسی نخواهد داشت؛ ولی از صادرات قاچاق جلوگیری خواهد شد.
گروه دارویی برکت از این اتفاق بهره دیگری هم خواهد برد. در چند ماه اخیر شرکت های زیرمجموعه «برکت» و «والبر» اقدام به خرید و دموی مواد اولیه کرده اند و تا پایان سال جاری موجودی مواد اولیه هست. بنابراین در صورت حذف ارز دولتی از این محل هم منتفع خواهیم شد. البته برای تامین نقدینگی و خرید مواد اولیه، حجم تسهیلات دریافتی رشد داشته است. اما افزایش موجودی مواد اولیه در شرکت‌ها علاوه بر مزایای اقتصادی در صورت حذف ارز دولتی، آرامش در بازار دارو نیز حاکم خواهد کرد. حتی در صورت تشدید تحریم ها، برای چند ماه دغدغه ای بابت کمبود دارو نخواهیم داشت.
چند اتفاق پر برکت در «برکت»
شهرک صنعتی دارویی برکت
فلاح پور در رابطه با این شهرک گفت: شهرک صنعتی دارویی برکت به عنوان بزرگترین شهرک دارویی در خاورمیانه، سبب تمرکز شرکت های دارویی خواهد شد. این تمرکز مزایای متعددی از جمله کاهش هزینه های لجستیک برای شرکت ها در بر خواهد داشت. ضمن اینکه برکت از واگذاری برخی قطعات هم منتفع خواهد شد.

خوشبینی به آینده
وی در خاتمه تصریح کرد: با توجه به افتتاح شهرک صنعتی دارویی برکت در روز سه شنبه (فردا)؛ احتمال حذف ارز دولتی دارو؛ و همچنین موجودی مواد اولیه شرکت های گروه؛ چشم انداز روشنی برای آینده متصور هستیم و به رشد سودآوری شرکت ها خوشبینیم.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: