تعداد بازدید : ۶۳۴
کد خبر : ۱۹۲۶۴۰
تحلیل‌گر مسائل اقتصادی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
تحلیل‌گر مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه اکنون پتانسیل اصلی افزایش نرخ ارز وجود ندارد، عنوان کرد: با توجه به شرایط موجود از فشارهای بازار ارز کاسته شده و احتمال افزایش قیمت بیش از این وجود ندارد.

انبار کاه سوخته است/ پتانسیلی برای افزایش نرخ ارز وجود ندارد

میثم رادپور در گفتوگو با بورس‌نیوز درباره چشم‌انداز نرخ ارز با توجه به دورنمای اقتصاد سیاسی ایران، عنوان کرد: به نظر می‌رسد که در میان مدت پتانسیل جدی برای افزایش نرخ ارز وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه براساس بنیان‌های اقتصادی پتانسیل جدی برای افزایش قیمت ارز نداریم، اظهار کرد: عامل اساسی یعنی همان فشارهای ناشی از نقدینگی موجود در بازار تخلیه شده است.

به گفته رادپور، قدرت نقدینگی به شدت کاهش یافته و توان تکان دادن نرخ ارز را به راحتی وجود ندارد.

وی درباره تاثیر تحریم بزرگ‌ترین هلدینگ پتروشیمی ایران بر نرخ ارز نیز گفت: نمی‌توان گفت که تحریم‌ها بی‌اثر است؛ اما تاکنون نرخ ارز ۲۵۰درصد رشد داشته و ما هنوز نمی‌دانیم که تحریم پتروشیمی‌ها چگونه اثرات خود را نشان خواهد داد.

این تحلیل‌گر مسائل اقتصادی با بیان اینکه عامل اصلی برای افزایش نرخ ارز اکنون وجود ندارد، افزود: ما به دنبال خرده مسائلی هستیم که بازار را تحریک میکند.

وی ادامه داد: نقدینگی به عنوان عاملی که قدرت خرید جدی دارد، اکنون کاری از پیش نمی‌برد، مگر اینکه یک عدم اطمینان بزرگ سراغ ما بیاید.

رادپور تاکید کرد: می‌دانیم که اگر فروش نفت بیش از این کاهش پیدا کرده و رسوب درآمدهای عملیاتی نیز تقلیل پیدا کند، دولت با کسری بودجه عمده مواجه خواهد شد و این موضوع بعدها کار دست کشور خواهد داد. اگر بخواهد نقدینگی از این محل شارژ شود زمان زیادی طول می‌کشد.

وی افزود: موضوع این است که اگر انبار کاهی داشتیم و بخشی از آن سوخته است و اکنون ما مجدداً انتظار آتش سوزی داریم. باید توجه داشته باشیم که مواد سوختنی که قرار بود بسوزد، سوخته و عامل اصلی که پتانسیل آتش‌سوزی را ایجاد می‌کرد، اکنون موجود نیست.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: