تعداد بازدید : ۱۰۰۳
کد خبر : ۱۹۲۶۶۱
گزارش ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۹
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به مدیری که با صدای بلندگوی بورس نیوز از خواب پرید و تخصیص ارز دولتی برای دود کردن آقایون و...
.

به گزارش بورس‌نیوز، یکی از شرکت های بورسی اخیرا تمام سود را در مجمع تقسیم کرده بود در حالی که سرمایه کافی برای حضور در بازار بورس نداشت و احتمال انتقال به بازار پایین تر داشت؛ ولی مدیران شرکت کک شان هم نمی گزید. اما صدای اعتراض سهامداران از بلندگوی بورس نیوز آنقدر اثرگذار بود که حالا به تکاپو افتاده اند تا سرمایه را هر چه زودتر افزایش دهند و صندلی مدیریت را از دست ندهند.


ارز دولتی در یکسال اخیر به بسیاری از کالاهای اساسی و نیازهای ضروری صنایع یا تخصیص نیافت یا آنقدر قطره چکانی بود که دردی دوا نکرد. اما شرکت دخانیات با همکاری یک شرکت از بلاد شیطان بزرگ با ارز دولتی تنباکو وارد کرده و جالب اینکه به اندازه مصرف چند ماه هم در انبارها دپو کرده است. کاش مسوولان پاسخ می دادند چطور بچه های بی گناه این مرز و بوم در مناطق محروم از حداقل امکانات هم محروم اند و آقایان ارز دولتی را دود می کنند و به باد می دهند؟


اگرچه انبارهای مملو از خودروی خودروسازان بارها و بارها سوژه عکاسان شده و حتی گاه خودروسازان در خبرهای خود رکورد تولید برخی محصولات همچون نیسان آبی را در بوق و کرنا می کنند؛ ولی پای تحویل به مشتری که می رسد می گویند چرخ مان لنگ است و انصافا تحریم هم مانند ترافیک، بهانه خوبی برای بسیاری از کاهلی ها و بدقولی ها است. زور تعزیرات هم به اهالی جاده مخصوص نمی رسد. جالب تر آنکه این گروه دو دستی اموال مازاد خود را چسبیده اند و در مقابل هزینه های مالی در گزارشات شان سر به فلک می کشد و مرتبا از بی پولی می نالند! 

قبلا این جمله را به کرات شنیدیم که یک لحظه خواب مان برد و تا بیدار شدیم دیدیم خیلی چیزها عوض شده؛ حالا شده حکایت اهالی بهارستان. در بین نامزدهای ریاست کمیسیون اقتصادی، 2 نفر سخت مشغول رقابت بودند که یکباره یکی از آسمان پرید و ریاست کمیسیون اقتصادی بهارستان را از آن خود کرد! ظاهرا رقبای شکست خورده قبلا انتقاد زیاد کرده بودند و اینطور از میدان به در شدند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: