تعداد بازدید : ۸۰۵
کد خبر : ۱۹۲۶۷۸
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
موجودی ابتدای دوره مناسب شرکت در ابتدای سال 97 و قبل از تحولات ارزی، منجر به رشد بیش از 200 درصدی حاشیه سود ناخالص هر دستگاه از محصولات نمایشی شده است.

کسب سود 1.295 ریالی «مادایرا» به ازای هر سهم در سال 97انتظار برای رشد سودآوری در سال جاری

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت مادایران در سال 97 با رشد قابل توجه سودآوری روبرو بوده و سود خالص این شرکت در این سال با رشد 494 درصد افزایش نسبت به سال 96 به 1.553 میلیارد ریال رسید.

علت اصلی رشد سودآوری شرکت افزایش نرخ فروش محصولات نمایشی این شرکت بوده و همچنین عدم رشد متناسب هزینه‌های تولید و خرید مواد اولیه شرکت با توجه به موجودی مطلوب ابتدای دوره آن است.

گروه اصلی محصولات شرکت در سال گذشته، محصولات نمایشی بوده که مقادیر فروش تحقق یافته در سال 97، 362 هزار دستگاه بوده که نسبت به سال قبل در حدود 18 درصد کاهش مقداری فروش را نشان می‌دهد.

کسب سود 1.295 ریالی «مادایرا» به ازای هر سهم در سال 97انتظار برای رشد سودآوری در سال جاری

متوسط نرخ فروش هر دستگاه نیز 16 میلیون و 539 هزار ریال بوده که رشد بیش از 121 درصدی را نشان می‌دهد. حاشیه سود ناخالص هر دستگاه در حالی در سال 96، مبلغ 208 هزار تومان به ازای هر دستگاه بوده که این حاشیه سود در سال 97 به ازای هر دستگاه به بیش از 712 هزار تومان رسیده است. 

همان طور که در بالا نیز اشاره شد، موجودی ابتدای دوره مناسب شرکت در ابتدای سال 97 و قبل از تحولات ارزی، منجر به رشد بیش از 200 درصدی حاشیه سود ناخالص هر دستگاه از محصولات نمایشی شده است.

گروه اصلی دیگر محصولات شرکت، محصولات لوازم خانگی بوده که در سال 97 به میزان 20 هزار و 791 دستگاه به فروش رسیده و که نسبت به سال 96 بیش از 100 درصد افزایش را نشان می‌دهد و حاشیه سود ناخالص کسب شده از محل فروش این گروه محصولات 316 میلیارد ریال محقق شده است ( حاشیه سود ناخالص سال مالی قبل از آن، 44 میلیارد ریال بوده است.)

شرکت برای سال جاری فروش بیش از 478 هزار دستگاه محصولات نمایشی و 60 هزار دستگاه محصولات لوازم خانگی را برآورد نموده که در صورت تحقق شاهد رشد به ترتیب 35 و 190 درصدی مقادیر فروش دو گروه اصلی محصولات این شرکت خواهیم بود.

لازم به ذکر است، مقادیر فروش محقق شده در دو ماه ابتدایی سال 98 به ترتیب 51.770 و 2.096 دستگاه بوده است. متوسط نرخ فروش محصولات نمایشی در دو ماه ابتدایی سال جاری 31 میلیون ریال (در حدود 100 درصد بیشتر از میانگین نرخ‌های فروش سال 97) و برای محصولات لوازم خانگی 38 میلیون و 850 هزار ریال بوده که 15 درصد بالاتر از نرخ‌های فروش میانگین محقق شده در سال 97 است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: